w

Wzruszająca fotografia pingwinów z Australii – musisz ją zobaczyć!

Fani fauny i flory na Instagramie sławnej polskiej podróżniczki – Martyny Wojciechowskiej mogą podziwiać niezwykłe zdjęcie dwóch przytulonych do siebie pingwinów. Dziennikarka podzieliła sobie też niezwykłą historią zwierzaków.

REKLAMA

https://www.instagram.com/p/B-8L410B9JV/

Niezwykłe zdjęcie pingwinów

Fotografie zwierząt to jedne z najchętniej oglądanych i lajkowanych w mediach społecznościowych. Ich wykonanie nie jest łatwe, ponieważ zwierzaki nie zawsze chcą być obiektem sesji. Tym razem jednak Tobiasowi Baumgartnerowi udało się uchwycić niezwykle wzruszający moment. W Kolonii Pingwinów Małych w Australii sfotografował on zwierzaki, które siedzą do siebie przytulone. Niezwykłym zdjęciem na Instagramie z polskimi widzami podzieliła się Martyna Wojciechowska.

Niezwykła historia modeli

Fotografia sama w sobie jest niezwykła, jednak jeszcze bardziej wzruszająca jest historia modeli. Starsza samica (jasna, po prawej stronie) straciła swojego partnera, młody samiec prawdopodobnie swoją partnerkę. Zaczęto ich widywać razem regularnie, wspólnie spędzają czas, wzajemnie się wspierają, czyszczą pióra i oglądają światła miasta – pisze Wojciechowska w opisie zdjęcia. Historię pingwinów przekazał jeden z wolontariuszy opiekujący się australijskimi pingwinami.

Jak powstało zdjęcie?

Tobias Baumgaertner przez kilka dni obserwował kolonie Pingwinów Małych w Australii. Zauważył on niezwykłą parę pingwinów, która większość czasu spędzała razem. Aby zrobić im niezwykłe zdjęcia, spędził aż 3 noce, obserwując zwierzęta. Zdjęcia są tak niewiarygodne, że wiele osób na początku uważało je za fotomontaż.

REKLAMA

Co Cię blokuje? Poznaj przyczynę swoich niepowodzeń!

Zielone przystanki w Holandii