w ,

Co Cię blokuje? Poznaj przyczynę swoich niepowodzeń!

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile z twoich wielkich planów doczekało się realizacji? Ile razy zaczynałeś coś, czego nigdy nie udało ci się dokończyć? Najprawdopodobniej w ciągu całego twojego życia uzbierało się takich rzeczy całkiem sporo. Możliwe, że obecnie w dalszym ciągu snujesz dalekie plany. Może być również zupełnie na odwrót – przygnieciony niepowodzeniami uznajesz, że nie ma sensu zaczynać kolejnych działań i godzisz się na to, co niesatysfakcjonujące, ale znane i bezpieczne.

REKLAMA
fot. unsplash.com

Prawda jest taka, że wiele z twoich planów mogłyby zostać zrealizowane, gdybyś tylko zauważył, co w największym stopniu cię blokuje. Oto kilka popularnych przeszkód. Sprawdź, czy odnajdujesz siebie w poniższych opisach.

Brak organizacji

Jesteś mistrzem w entuzjastycznym tworzeniu różnego rodzaju wizji. Z zapałem zaczynasz działać w danym kierunku, ale wszystko co robisz jest mocno chaotyczne. Zabierasz się za wiele rzeczy na raz, chcąc szybko osiągnąć rezultaty. Po niedługim czasie motywacja spada, a ty zapominasz o swoich celach lub odkładasz je na lepszy czas. Jaki jest twój problem? Brak ustalania priorytetów oraz brak organizacji.

Inni ludzie

Lubisz, kiedy inni ludzie patrzą z uznaniem i aprobatą na to, co robisz. Często pytasz ich o zdanie lub zastanawiasz się jak twoje działania zostaną odebrane przez otoczenie. Powód twoich niepowodzeń? Uzależnianie swoich planów i marzeń od akceptacji społeczeństwa. To właściwie nie inni ludzie cię blokują, a twoje przekonanie, że ich opinie są dla ciebie istotne.

Nieznajomość siebie

Nie dojdziesz do efektywnych zmian, jeśli nie będziesz wiedzieć… czego tak naprawdę chcesz od życia. Być może wydaje ci się, że będziesz szczęśliwy, kiedy kupisz nowe auto lub zmienisz pracę na inną. Osiągnięcie tych celów może dać ci jednak tylko chwilową satysfakcję. Kiedy ciągle czegoś ci brak to sygnał, że nie znasz swoich prawdziwych potrzeb.

Niszczycielskie nawyki

Zaczynasz dzień od narzekania lub marnowania czasu na przeglądanie internetowych nowinek? To jedne z przykładów jak niszczycielskie mogą być twoje nawyki. W tym przypadku największą blokadą może być trudność w rezygnacji z tego, co ci nie służy i ogranicza ilość twoich efektywnych działań.

Wiara w to, że twój sposób myślenia jest słuszny

Być może wiele razy wygłaszałeś zdania, że wcale nie jesteś pesymistą, lecz realistą lub że wszyscy bogaci ludzie to złodzieje. A może sam ich nie wypowiadasz, ale tak mówiło się w twoim domu. Jeśli masz utarty sposób myślenia, który pełen jest negatywizmu, może on w dużym stopniu blokować twoją zdolność do wykorzystywania nadarzających się okazji.

źródło: mysli.pl

REKLAMA

Andrea Bocelli śpiewa na pustym placu w Mediolanie – posłuchaj!

Wzruszająca fotografia pingwinów z Australii – musisz ją zobaczyć!