w

Jaki rower kupić? Popularne rodzaje rowerów

Jaki rower kupić? Aby mieć pewność, że wybierzemy odpowiednie rozwiązanie, w pierwszej kolejności warto poznać rodzaje rowerów. Jakie modele można znaleźć aktualnie na rynku?

  1. Jaki rower kupić?
  2. Rowery trekkingowe a miejskie
  3. Rowery crossowe – dla kogo?

Jaki rower kupić? Rower górski, trekkingowy, miejski, a może crossowy? Aktualnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów rowerów, przeznaczonych do konkretnego typu jazdy oraz równie do konkretnych warunków jezdnych. Dlatego na samym początku warto określić swoje potrzeby i wymagania. I na ich podstawie dobrać odpowiedni rower.

fot. unsplash.com

Jaki rower kupić?

Jeśli interesuje Cię nieco inny, niż standardowy rower, koniecznie sprawdź ofertę w typowym sklepie rowerowym. Dlaczego? Ponieważ standardowy sklep rowerowy dysponuje szeroką gamą różnorodnych rozwiązań. Oferta taka powinna obejmować między innymi rowery miejskie, górskie, szosowe, trekkingowe, crossowe czy gravelowe.

Szukasz pojazdu, którym będziesz mógł bez problemu ominąć korki w drodze do pracy? Potrzebujesz jednośladu do poruszania się głównie po mieście? Najlepszym rozwiązaniem będzie rower miejski, który aktualnie cieszy się sporą popularnością szczególnie wśród kobiet.

Natomiast mężczyźni najchętniej decydują się na rower MTB, znany także jako rower górski. To najbardziej uniwersalny model, jednocześnie przeznaczony do typowej jazdy wyczynowej. Rower MTB jest odpowiedni zarówno dla sportowców, jak i amatorów. W przypadku rowerów górskich na rynku można znaleźć jednoślady w wielu wariantach, różniących się między innymi względami technicznymi. Dostępne są między innymi proste i tanie rowery MTB, jak i droższe, profesjonalne, które sprawdzą się przy nieco agresywniejszej jeździe wyczynowej.

Rowery trekkingowe a miejskie

Potrzebujesz roweru, który gwarantuje przyjemną jazdę zarówno po mieście, jak i w lesie? Jeśli szukasz wielozadaniowego rozwiązania, koniecznie sprawdź rowery trekkingowe! Popularny rower miejski przeznaczony jest do jazdy po płaskich i z reguły równych trasach. Natomiast rower trekkingowy sprawdzi się na każdej drodze – również leśnej, utwardzonej. Często rowery trekkingowe określa się mianem jednośladów turystycznych. W porównaniu z rozwiązaniem miejskich trekkingowy produkt nierzadko jest szybszy. Bez problemu też można je modyfikować tak, by każdy jego element spełniał nasze oczekiwania.

Czytaj także:  Pewna siebie od zaraz! Poznaj sekrety kobiet sukcesu

Jeśli poza dojazdami do pracy interesują Cię wycieczki rowerowe poza miasto, na łonie natury, koniecznie sprawdź rowery trekkingowe. Gwarantujemy, że tego rodzaju jednoślady spełnią Twoje oczekiwania!

Rowery crossowe – dla kogo?

Alternatywą dla rowerów górskich są dziś rowery crossowe. W porównaniu do tych pierwszych jednoślady crossowe wyróżniają się rozmiarem kół, geometrią i wyposażeniem. Okazuje się, że taka konstrukcja z napędem o sporej rozpiętości przełożeń gwarantuje dużo lepszą jazdę zarówno po asfalcie, jak i przy podjeżdżaniu pod górkę. Większe koła sprawiają również, że dużo łatwiej i szybciej możemy poruszać się po ubitych drogach leśnych, gruntowych czy asfalcie. W porównaniu z „góralem” rowery crossowe lepiej radzą sobie także na nierównościach. Bez problemu utrzymamy na nich dużo większą prędkość.

Rower crossowy jest lżejszą i wygodniejszą alternatywą typowego ciężkiego roweru górskiego. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, który model wybrać, w pierwszej kolejności sprawdź jednoślady crossowe. W przypadku, gdy cienkie opony nie będą Ci odpowiadać, wiele producentów rowerów crossowych pozwala na zamontowanie szerszych rozwiązań. Rower crossowy to także świetna opcja dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą rekreacyjną poza miastem. Nie ma więc znaczenia, czy interesują cię rowery górskie, czy inny typ roweru, bo w sklepie internetowym łatwo znajdziesz sprzęt, który zapewni wymagany komfort jazdy, a przy okazji otrzymasz pomoc związaną z tym, jaki rower wybrać z bogatej oferty rowerów miejskich oraz rowerów szosowych.

*Materiał zewnętrzny

zamyślona kobieta

Wciąż kocham byłego męża, a mimo to wychodzę za innego… [WASZE HISTORIE]

zamyślony facet

Znienawidziłem Cię, a teraz moje życie bez Ciebie jest puste [LIST]