w

Biżuteria wiktoriańska – wyróżnij się z tłumu

Ludzie od zawsze szukali własnego stylu ubierania, własnego niepowtarzalnego środka ekspresji. Szukali go w różnych czasach i odwołując się do różnych czasów. Także współcześnie bardzo często w swoich stylizacjach ludzie odwołują się do dawnych czasów i stylów – gotyku, rewolucji punkrockowej i wielu, wielu innych. Tym, co nieodmiennie fascynuje ludzi, przyciąga swoją odmiennością i szalenie interesującymi obyczajami czy strojami – tak innymi niż czasy obecne – jest epoka wiktoriańska. Choć czasy te minęły już dawno, nadal mają swoje odbicie w modzie czy szeroko pojętej kulturze.

Epoka wiktoriańska wyszła poza ramy własnego czasu oraz przestrzeni geograficznej – wywodzi się bowiem z Anglii, ale znana jest na całym świecie. Tak samo znana jest biżuteria wiktoriańska, która współcześnie jest bardzo lubiana przez wszystkich zafascynowanych tamtymi czasami oraz przez ludzi, którzy chcą wyróżnić się z tłumu.

fot. Materiał zewnętrzny
  1. Czasy wiktoriańskie
  2. Biżuteria wiktoriańska
  3. Dla kogo jest biżuteria w stylu wiktoriańskim?

Niesamowite czasy wiktoriańskie

Czasy wiktoriańskie to okres w Wielkiej Brytanii, w którym rządziła królowa Wiktoria. Jej rekord rządzenia pobiła nie tak dawno temu sama królowa Elżbieta II, ale okres ten na dobre wpisał się w historię i odbił bardzo mocno na szeroko pojętej kulturze. Stroje z epoki, biżuteria wiktoriańska, obyczajowość tamtych czasów, zwyczaje, które wtedy kultywowano – dzisiaj mogą pociągać, fascynować, nieco przerażać, interesować lub nawet trochę bawić. Na pewno jednak nie można koło nich przejść tak całkiem obojętnie. To czasy, w których pruderyjność i surowa obyczajowość mieszały się z rozwiązłością, a bajecznie bogaci ludzie żyli w niewiedzy, że niedaleko nich są ludzie, którzy żyją w rynsztokach.

Biżuteria wiktoriańska

Biżuteria wiktoriańska fascynuje również współczesnych ludzi. Bardzo kolorowa, niezwykle stylowa i elegancka, a przy tym nieco drapieżna. Taka biżuteria znalazła fanów na całym świecie i do dzisiaj święci swoje trumfy. Kolorowe pierścionki stały się wyrazem buntu, artystycznej ekspresji i próbą eksperymentowania z własnym stylem. Taka biżuteria pasuje zarówno na co dzień, jak i na wielkie okazje.

Komu pasuje biżuteria w stylu wiktoriańskim?

Właściwie każdy może nosić taką biżuterię. Wystarczy tylko nieco pewności siebie. Biżuteria ta jest elegancka i sprawdzi się jako dodatek do bardziej formalnych strojów. Możesz też całkowicie zaszaleć i zdecydować się na kolorowe pierścionki oraz mnóstwo innej biżuterii z epoki, która pokreśli twój niepowtarzalny styl w bardziej zjawiskowy sposób.

Materiał zewnętrzny

REKLAMA
pierwsza randka

Pierwsza randka: pakiet porad, by zakończyła się sukcesem

list

Jestem ciekawa, jak potoczyłoby się moje życie gdybym wtedy z Tobą nie zerwała [LIST]