w

Miliardy funtów i to dzięki drzewom!

Otoczenie bardzo dobrze wpływa na samopoczucie. Jeśli widzimy piękny krajobraz wzbogacony o naturę, która wzrasta od lat, można poczuć jej wspaniałą aurę. Tereny otoczone zielenią mają bardzo dobry wpływ m.in na jakość powietrza czy temperaturę. Co ciekawe badania wykazały, że drzewa znajdujące się w Londynie pozwalają na zaoszczędzenie miliardów funtów.

REKLAMA
fot. Pixabay

Oaza w wielkich europejskich miastach

Dzięki ochłodzeniu powietrza wiele z nich przetrwało, dzięki czemu zachowały swoją żywotność, a co za tym idzie zapobiegły stratom, jakie mogły powstać w wyniku wyniszczenia.
Drzewa te są w stanie znieść ogromne upały, jest to jedna z zalet, jakie posiadają. To kwestia priorytetowa w finansach, bo tworzą dla miasta ogromne korzyści. Ich bariera cieplna powoduje, że nie niszczeją. Co więcej, ocieplenie klimatu przebiega bardzo szybko, co mogłoby pogorszyć sytuację.

Zielony Londyn

Sadzenie drzew w Londynie to rytuał, który jest powtarzany od średniowiecza. Wiele miast mogłoby brać przykład, gdyż nie ma nic piękniejszego i (jak się okazuje) opłacalnego od pięknej rosnącej natury. Na przykładzie Londynu są przedstawione bardzo duże korzyści ekonomiczne.

Oczywiście warto zorientować się, jaka zieleń będzie najlepsza do danego otoczenia. Piękno i zachwyt drzewami, które rosną od stuleci jest nie do zastąpienia.

Warto zagłębić się w temat przyrody, otoczenia, zieleni, aby dostrzec piękno, jakie nas otacza.

REKLAMA

Zniżka za bycie miłym?

Pierwsze na świecie wyspy zasilane przez wodę i słońce