w

Pierwsze na świecie wyspy zasilane przez wodę i słońce

Świat posiada wiele miejsc wartych odwiedzenia. Przyciągają swoim klimatem, kulturą, ciepłem. Turystyka w obecnych czasach jest bardzo rozpowszechniona. Wiele osób spędza wczasy za granicą, czy też pracuje z dala od swoich domów. Jednymi z najczęściej odwiedzanych miejsc są wyspy. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów.

REKLAMA
fot: Pixabay

Co ciekawe, wyspa Tilos zasilana będzie przez energie uzyskiwaną przez słońce oraz wodę. Grecka wyspa stanie się wyspą oszczędności, ekologii. To będzie pierwsza wyspa, która zastosuje taką metodę. Ze statystyk wynika, że wyspę zamieszkuje około 400 osób w zimie, natomiast w lecie liczba ta wzrasta do 3 tysięcy. System, który obowiązywał jest na tyle obciążony, że wymaga renowacji, dlatego też aktualny pomysł przechodzi testy. Jest to dosyć kosztowna inwestycja, natomiast z pewnością jest opłacalna na dłuższy czas.

Energia w bateriach

Energia będzie przechowywana w specjalnych bateriach. Pomysł jest bardzo innowacyjny. Z pewnością przyniesie duże zyski oraz wzbudzi ciekawość wśród turystów. Być może inne wyspy wykorzystają taki pomysł.

Zwiedzaj świat!

Świat jest pełen niespodzianek i pełen pomysłów. Warto znaleźć chwilę w swoim życiu na zwiedzanie różnych zakątków, gdyż świat zapewnia nam wiele niesamowitych wrażeń, dzięki którym możemy poznawać kulturę, smaki, zapachy.

REKLAMA

Miliardy funtów i to dzięki drzewom!

Koncert w pustym Royal Albert Hall. Posłuchaj!