w

Zniżka za bycie miłym?

Bardzo często nasze zachowania są kluczem do sukcesu. Popularne stwierdzenie brzmi „Nigdy nie zrobisz drugi raz pierwszego wrażenia”. Te dogłębne słowa świadczą o tym, że wiele możemy zyskać jeśli nasza osobowość będzie ukazana w pozytywnym świetle. Jedną z metod zastosowania tego typu teorii wdrożył chiński uniwersytet.

REKLAMA
fot. pixabay

50-procentowa zniżka za bycie życzliwym

Postanowił on, że będzie oferował 50- procentową zniżkę w swojej stołówce, jeśli studenci będą życzliwi i uprzejmi wobec pracującego personelu. Aby zniżka została zaakceptowana należy przywitać się z personelem oraz podziękować. Są to podstawowe zachowania, jakie powinny mieć miejsce w każdym miejscu, jeśli przebywamy z innymi ludźmi.

Dzień dobry, dziękuję, proszę – czy tak niewiele trzeba dla lepszego świata?

Pomysł ten powstał, aby zachęcić studentów do dobrych zachowań, kultury, ale także, aby panował szacunek między personelem, a uczniami. Dodatkowym plusem jest także pochwalenie pracowników za ich ciężką pracę. Zniżka za posiłek następuje w chwili wypowiedzenia tych słów: „dzień dobry”, „dziękuję”, „proszę”.

Studenci z pewnością korzystają z tych ulg, gdyż nie wymaga to większego wysiłku, a tym samym atmosfera pracy jest dużo przyjemniejsza. Jest to świetny pomysł na wprowadzenie takich rozwiązań w każdych uczelniach.

Świat stałby się bardziej pozytywny. Niewiele trzeba, aby początek dnia był udany!

REKLAMA
unsplash.com

Niezwykłe zjawiska astronomiczne – Kwiatowa Pełnia Księżyca

Miliardy funtów i to dzięki drzewom!