w ,

Pięć rzeczy, które warto zrobić po kłótni

Pokłóciłeś się z partnerką? Nie przejmuj się, to normalne, zdarza się to każdej parze. Jak jednak odpowiednio zachować się po kłótni? Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Mamy dla Ciebie kilka rad, które mogą Ci pomóc w kryzysowych sytuacjach.

REKLAMA
unsplash.com

Przemyśl wszystko

Przeanalizuj całą kłótnię krok po kroku. Zastanów się, co tak naprawdę spowodowało, że się zdenerwowałeś. Pomyśl nad uczuciami i emocjami i nie podejmuj pochopnych decyzji.

Uspokój emocje

W emocjach nie będziesz w stanie podjąć odpowiedniej decyzji i logicznie rozwiązać problem. Pójdź na spacer, przewietrz się i zastanów się nad całą sytuacją.

Bądź szczery

Jeżeli zaczniesz rozmowę ze swoim partnerem na temat zaistniałej sytuacji, musisz być w 100% szczery. W dobrym związku osoby muszą rozumieć różnice swoich charakterów. Pamiętaj, że do rozmowy musicie być gotowi oboje, chęć rozmowy tylko jednej ze stron nie wystarczy.

Mów o sobie

Gdy będziesz już rozmawiał ze swoją partnerką, nie atakuj jej ciągle stwierdzeniami, że „ona ciągle coś robi”. Mów o swoich uczuciach w stylu, że źle się czujesz, gdy ona robi „X”. Nie obwiniajcie siebie wzajemnie.

Słuchaj uważnie partnera

W momencie, kiedy ona/on coś do Ciebie mówi, to staraj się nie przerywać i słuchaj dokładnie to, co ma Ci do powiedzenia. Nie przechodź szybko do rozwiązywania napotkanego problemu, tylko postaraj się zrozumieć uczucia drugiej strony.

 

REKLAMA

Prosty test zweryfikuje jakim jesteś człowiekiem. Spróbuj swoich sił!

W Australii odkryto kolejne dwa gatunki torbaczy!