w ,

Pięć rzeczy, które warto zrobić po kłótni

Pokłóciłeś się z partnerką? Nie przejmuj się, to normalne, zdarza się to każdej parze. Jak jednak odpowiednio zachować się po kłótni? Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Mamy dla Ciebie kilka rad, które mogą Ci pomóc w kryzysowych sytuacjach.

unsplash.com

Przemyśl wszystko

Polub puder.pl na Facebooku     

Przeanalizuj całą kłótnię krok po kroku. Zastanów się, co tak naprawdę spowodowało, że się zdenerwowałeś. Pomyśl nad uczuciami i emocjami i nie podejmuj pochopnych decyzji.

Uspokój emocje

W emocjach nie będziesz w stanie podjąć odpowiedniej decyzji i logicznie rozwiązać problem. Pójdź na spacer, przewietrz się i zastanów się nad całą sytuacją.

Bądź szczery

Jeżeli zaczniesz rozmowę ze swoim partnerem na temat zaistniałej sytuacji, musisz być w 100% szczery. W dobrym związku osoby muszą rozumieć różnice swoich charakterów. Pamiętaj, że do rozmowy musicie być gotowi oboje, chęć rozmowy tylko jednej ze stron nie wystarczy.

Mów o sobie

Gdy będziesz już rozmawiał ze swoją partnerką, nie atakuj jej ciągle stwierdzeniami, że „ona ciągle coś robi”. Mów o swoich uczuciach w stylu, że źle się czujesz, gdy ona robi „X”. Nie obwiniajcie siebie wzajemnie.

Słuchaj uważnie partnera

W momencie, kiedy ona/on coś do Ciebie mówi, to staraj się nie przerywać i słuchaj dokładnie to, co ma Ci do powiedzenia. Nie przechodź szybko do rozwiązywania napotkanego problemu, tylko postaraj się zrozumieć uczucia drugiej strony.

 

Czytaj także:  Związek po zdradzie - czy to ma szanse się udać?

Prosty test zweryfikuje jakim jesteś człowiekiem. Spróbuj swoich sił!

W Australii odkryto kolejne dwa gatunki torbaczy!