w

Pić czy nie pić – kawa a odchudzanie

W wielu dietach odchudzających można znaleźć dość duże restrykcje, dotyczące tego co można, a czego nie można spożywać. Często jednym z takich właśnie produktów jest kawa, bez której wiele osób nie wyobraża sobie codziennej egzystencji. Dlatego bywa,  że niektórzy nie chcąc rezygnować z ulubionego napoju, rezygnują w efekcie z odchudzania i diety.

REKLAMA

Jednak opinie specjalistów w tym temacie są mocno podzielone. Wskazują oni bowiem, iż kawa sama w sobie ma bardzo wiele właściwości prozdrowotnych, które pomagają także w odchudzaniu. Przede wszystkim zawarte w niej substancje hamują uczucie głodu, co powoduje, że znacznie łatwiej można prowadzić dietę. Jest także bogatym źródłem polifenoli, które mają bardzo dobry wpływ na organizm.

Fot pixabay

Kawa na odchudzanie?

Oczywiście wszystko zależy od tego, o  jakiej kawie mowa. Specjaliści oceniając właściwości kawy bardzo często opierają się na napoju wykonanym ze świeżo zmielonych ziaren, bez żadnych dodatków typu cukier czy mleko lub śmietanka. Jeżeli ktoś więc bardzo chce zastosować dietę, a dietetyk wskazuje kawę jako zakazany napój, można z nim podyskutować na temat jej dobroczynnego wpływu na organizm. Być może będzie mogła zostać włączona do planu, aby ułatwić stosowanie diety odchudzającej się osobie. Ponadto kawa, bez cukru i śmietanki czy mleka nie zawiera kalorii ani tłuszczu, co także jest korzystne dla odchudzania. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że jeśli dieta odchudzająca zawiera zbyt wiele zakazanych substancji często stosujące ją osoby zniechęcają się po bardzo krótkim czasie. Możliwość stosowania ulubionych składników, takich jak właśnie kawa pozwala znacznie łagodniej przejść przez ten etap i osiągnąć wymarzoną wagę.

REKLAMA
Fot. unsplash.com

Darmowe pojemniki na deszczówkę – odbierz swój

Mural Banksy na sprzedaż. Zobacz, co tym razem namalował artysta