w

Mural Banksy na sprzedaż. Zobacz, co tym razem namalował artysta

6 maja na instagramowym koncie Banksy pojawiło się zdjęcie niezwykłego muralu. Przedstawia on kilkuletniego chłopca w ogrodniczkach, który bawi się zabawkami. Mural nosi tytuł Game Changer, czyli Przełom. W ciągu niecałej doby polubiło go ponad 2 miliony użytkowników. Co w nim takiego niezwykłego?

REKLAMA

Niezwykły mural Banksy

Nowy mural Banksy został stworzony dla Szpitala Klinicznego w Southampton w Wielkiej Brytanii. Powstał, aby oddać hołd wszystkim pracownikom medycznym. Przedstawia on małego chłopca, który bawi się zabawką – figurą pielęgniarki- superbohaterki. Znaczące jest ubranie zabawki – ma ona na sobie biały, lekarski fartuch ze znakiem czerwonego krzyża. Obok dziecka – w koszu znajdują się natomiast figurki Batmana i Spidermana.

https://www.instagram.com/p/B_2o3A5JJ3O/?utm_source=ig_embed

Nowe dzieło artysty obecnie wisi w korytarzu szpitala klinicznego w Southampton w Wielkiej Brytanii. Jego wymiary to 1 m2. Artysta dołączył do niego przesłanie, które mówi: „Dziękuję za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że rysunek rozjaśni trochę to miejsce, nawet jeśli jest czarno-biały.”

Mural Banksy na sprzedaż

Artysta planuje, że mural w szpitalu pozostanie do jesieni. Później kupić będzie mógł go dowolny nabywca na specjalnie zorganizowanej licytacji. Środki uzyskane w jej trakcie mają być przekazane na wsparcie brytyjskiej służby zdrowia.

Kim jest Banksy?

Banksy to już teraz czołowy artysta XXI wieku. Według gazety The Guardian jego prawdziwe nazwisko brzmi Robert Banks, natomiast The Mail on Sunday podaje, że artystą jest Robin Gunningham. Banksy to brytyjski artysta street art. Jego prace pojawiają się głównie na ulicach Londynu, a także w innych miejscach świata. W swojej sztuce używa on różnych technik do przekazywania ważnych społecznie wiadomości. Najczęściej stosuje humor. Łączy też sztukę graffiti i charakterystyczną technikę szablonową. Dzięki temu powstają odważne i często ryzykownie umiejscowione prace.

Źródło: CNN

REKLAMA

Pić czy nie pić – kawa a odchudzanie

Wspieramy pszczoły. Milion kwiatów i pszczeli profil na Instagramie