w

Koncert w pustym Royal Albert Hall. Posłuchaj!

Z okazji 75 rocznicy Dnia Zwycięstwa w Europie, czyli zakończenia II wojny Światowej w Londynie odbył się niezwykły koncert. Katherine Jenkins dała niezwykły występ w Royal Albert Hall. Sala koncertowa była jednak pusta, a koncertu można było wysłuchać online. Nadal jest on dostępny na YouTube.

REKLAMA

https://www.instagram.com/p/B_7wKxIBW_E/

Koncert z okazji 75. rocznicy VE Day

Dzień Zwycięstwa, który często nazywany jest też Victoria Day to rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Większość państw obchodzi go 9 maja, co ma upamiętnić podpisanie kapitulacji Niemiec. Z okazji Dnia Zwycięstwa do tej pory odbywały się liczne parady, spotkania i wydarzenia towarzyszące. Pandemia koronawirusa i konieczność społecznej izolacji sprawiła jednak, że obchody Victoria Day w tym roku są wyjątkowe. Przykładem jest koncert w pustej Royal Albert Hall. Artyści tacy jak Katherine Jenkins dali koncert, który oglądać można było tylko online.

Katherine Jenkins w koncercie w rocznice VE Day

Katherine Jenkins z okazji Dnia Zwycięstwa dała półgodzinny koncert w pustej sali koncertowej. Wydarzenie transmitowane było za darmo przez serwis YouTube. Nagranie nadal jest dostępne. W czasie wydarzenia Katherine Jenkins zaśpiewała ulubione utwory z czasów wojny w tym The White Cliffs of Dover i We’ll Meet Again. Ten ostatni utwór wykonała wspólnie z saksofonistą Dame Vera Lynn, z którym połączyła się online.

https://www.instagram.com/p/B_7zjiKhEYL/

Jak zauważyły liczne media słowa piosenki „Wiem, że spotkamy się jeszcze pewnego słonecznego dnia” aktualne są również dziś, kiedy to rodziny na całym świecie oddzielone są od swoich bliskich. Ten niezwykły koncert możliwy był dzięki burmistrzowi Londynu, który wsparł inicjatywę finansowo.

Źródło: royalalberthall.com/ goodtoknow.co.uk

REKLAMA

Pierwsze na świecie wyspy zasilane przez wodę i słońce

Caravaggio na ulicach Londynu. Zobacz słynny obraz!