w

Komary – jak pozbyć się nieproszonych gości

Nadchodzące ciepłe dni z pewnością będą sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu, jednakże trzeba się liczyć jednocześnie z wizytami nieproszonych gości, którzy potrafią zrujnować nastrój. Oczywiście mowa tutaj o takich gościach jak na przykład komary, które co roku są niezwykle uciążliwe, a ze względu na ciepłe zimy z każdym rokiem coraz bardziej natrętne. Ciepłe zimowe dni sprzyjają bowiem rozwojowi owadów, co powoduje, że jest ich znacznie więcej niż po mroźnych zimach.

REKLAMA

Nie da się z pewnością całkowicie pozbyć komarów, zwłaszcza jeśli w pobliżu domu znajduje się zbiornik wodny. Jednak stosując odpowiednie metody można zminimalizować ich ilość, odstraszając ich od odwiedzania naszego ogrodu. Wiele środków chemicznych pozwala na skuteczne ich odstraszenie, jednak nie każdy może sobie pozwolić  na ich stosowanie ze względu (na przykład) na małe dzieci.

Jak pozbyć się komarów?

Wówczas można sięgnąć po sposoby zaliczane do naturalnych, takie jak olejki eteryczne czy odpowiednie rośliny. Olejki takie jak eukaliptusowy czy migdałowy wydzielają zapachy niezbyt lubiane przez te insekty, wystarczy nanieść je na skórę, aby zmniejszyć ryzyko ukąszenia.

A może rośliny?

Dobrym pomysłem są także rośliny, do tych które działają odstraszająco na komary zalicza się na przykład lawendę, miętę czy bazylię. Wystarczy posadzić je w ogrodzie, aby zmniejszyć ilość nieproszonych gości. Wydzielane przez nie substancje, jak również zapach sprawiają, że komary omijają je szerokim łukiem. Należy jednak pamiętać o tym, że wtedy miejsce wypoczynku powinno znajdować się stosunkowo blisko tych roślin.

REKLAMA
Fot. unsplash.com

Darmowe pojemniki na deszczówkę – odbierz swój

Mural Banksy na sprzedaż. Zobacz, co tym razem namalował artysta