w ,

Jak pokochać zdrowy tryb życia? Oto 5 sposobów

Myślisz, że zdrowy tryb życia nie jest dla Ciebie? Że na pewno innym się uda, a Tobie nie? Za bardzo lubisz leżenie na kanapie, chipsy i nienawidzisz sportu? Spokojnie, do wszystkiego można się przekonać, a przecież nikt nie każe Ci od razu przebiegać maratonów!

REKLAMA
fot. unsplash.com

Zdrowy tryb życia da się pokochać! Jak to zrobić? Oto 5 sposobów:

Znajdź dyscyplinę, którą polubisz

Wiesz, że w dzisiejszych czasach jest naprawdę cała masa różnego rodzaju aktywności, które masz do dyspozycji? Bieganie Cię nudzi, siłownia zbyt męczy, a rower wydaje się zbyt oklepany? Spokojnie, wcale nie musisz z tego korzystać. Może lepsze okażą się krótkie treningi jogi, które wyciszą Cię przed snem (YouTube rządzi!)? Sprawdzałeś pływanie? Pamiętaj, że sport nie musi oznaczać wylewania siódmych potów. Wystarczająca aktywność fizyczna to też spacery i zabawa z dziećmi. Próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj!

Skorzystaj z nowinek technologicznych

A może potrzebujesz jakichś technologicznych wspomagaczy? W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji np. opaski na rękę, które mogą mierzyć Twoje kroki i inną aktywność fizyczną. Możesz sięgnąć też po bardziej zaawansowane zegarki. Mogą sprawić mnóstwo frajdy!

Nie jedz tego, czego nie lubisz

Wydaje się banalnie proste, prawda? Tymczasem wiele osób, które chce pokochać warzywa i inne zdrowe produkty, wmusza je w siebie na siłę. A przecież internet to dzisiaj prawdziwa skarbnica przepisów! Szukaj, pytaj, sprawdzaj.

Rozmawiaj z ludźmi

Podoba Ci się styl życia niektórych znajomych? A może zainspirowała Cię jakaś osoba z Instagrama? Zadawaj tym osobom pytania. Najpewniej chętnie opowiedzą Ci o swojej drodze. Im też nie było łatwo. Poza tym dowiesz się też, że oni także jedzą czasem chipsy, albo leżą godzinami na kanapie. Bo czasem odpuszczenie sobie ma sens. Dla zdrowej głowy, wiesz o tym?

Nie zmieniaj stylu życia o 180 stopni

Nowy rok to często okazja do wielkich zmian. Zapalamy się, że od teraz będziemy już tylko mocno trenować i jeść same warzywa. Potem kończy się, jak się kończy. Nie daj się złapać w tę pułapkę! Rób stopniowo. Treningi? Zacznij od krótkich np. 1-2 w tygodniu. Odrzucenie słodyczy? Okej, ale zostaw sobie pole na zjedzenie czekolady 1-2 w tygodniu. W pozostałe dni pałaszuj słodkie owoce.

Dasz radę!

REKLAMA
Smutna kobieta

Chciała odejść do kochanka, ale ta wiadomość od męża spowodowała, że została…

Bliskość po ciąży nie musi zniknąć