w

Odtwórz obraz z Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie postanowiło umilić Polakom czas kwarantanny i zaprasza do wspólnej zabawy. Polega ona na odtwarzaniu obrazów znajdujących się w zbiorach warszawskiej palcówki. Akcja inspirowana jest pomysłem The Getty Museum z Los Angeles.

REKLAMA

Zaproponowana zabawa spodoba się nie tylko miłośnikom sztuki pięknej.

O co chodzi w zabawie?

Zabawa zaproponowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie polega na otworzone dzieła sztuki, które znajdują się w zbiorach instytucji. Odtworzony obraz należy wrzucić do sieci i otagować hasztagiem #niebawemwMNW. Pierwsze obrazy już pojawiły się w sieci, a muzeum chętnie udostępnia je w swoich mediach społecznościowych. Na profilu placówki można przeczytać, że „Wasze kreacje przeszły nasze najśmielsze oczekiwania”.

Zachwyt Muzeum jest uzasadniany. Do wspólnej zabawy dołączyło tysiące Polaków. W sieci podziwiać można odtworzone obrazy Jacka Malczewskiego „Hamlet polski – Portret Aleksandra Wielopolskiego”, Jana Matejko „Stańczyk” czy Jean-Baptiste Greuze, „Gitarzysta”, a także wiele innych. Zabawą zainteresowani są nie tylko miłośnicy sztuki, ale i osoby, które w czasie kwarantanny czas w domu chcą spędzić ciekawie i kreatywnie.

Jak dołączyć do zabawy?

Dołączenie do zabawy jest niezwykle proste. Bawić wspólnie z Muzeum Narodowym może się każdy. Jak zacząć? Wystarczy wejść na Cyfrowe MNW i wybrać jedno z działa z kolei Muzeum Narodowego. Kolejny krok to już popis naszej kreatywność. W domu należy poszukać materiałów, które pomocą otworzyć wybrane dzieło, przybrać pozę i poprosić domowników o zrobienie zdjęcia. Ostnic krokiem jest wrzucenie fotki na Facebooka lub Instagram, otagowanie jej #niebawemwMNW i oznaczenie profilu Muzeum Narodowego w Warszawie.

Źródło: polsatnews.pl / mnw.art.pl

REKLAMA

W Meksyku przyszedł na świat tygrys o imieniu Covid

Świat, który się zatrzymał. Co możesz zyskać żyjąc w czasie epidemii?