w

Świat, który się zatrzymał. Co możesz zyskać żyjąc w czasie epidemii?

Znalezienie się w zupełnie nowej sytuacji, jaką jest diametralna zmiana funkcjonowania świata, budzi wiele emocji. Pojawia się tęsknota za rodziną i przyjaciółmi oraz dotychczasowym, poukładanym życiem. Głowę zaprzątają różnego rodzaju lęki i obawy. Kiedy to się skończy? Jakie będą konsekwencje obecnego stanu? Choć tego typu myśli dotyczą większości ludzi, każdy ma możliwość ich opanowania i przezwyciężenia.

REKLAMA

Nadmierne zamartwianie się i analizowanie sytuacji nic nie zmieni w twoim życiu, oprócz tego, że pogłębi twój stres. Czy naprawdę tego chcesz? Zamiast więc skupiać się na samych negatywnych wiadomościach, zauważ to, co możesz zyskać.

Jakie korzyści może przynieść ci panująca epidemia?

fot.pixabay.com/NickyPe

Nauka radzenia sobie z trudnymi emocjami

Znalezienie się w sytuacji, z której nie ma ucieczki jest idealną okazją, aby wreszcie zacząć radzić sobie z trudnymi emocjami. Być może do tej pory unikałeś rzeczy, które wywoływały u ciebie stres, nie chcąc stawić im czoła. Nauczyłeś się więc biernego radzenia sobie z problemami, polegającego na ucieczce lub przeczekaniu.

Teraz masz szansę zawalczyć o siebie i zauważyć siłę, która w tobie drzemie. Możesz skupić się na poszukiwaniu najlepszych sposobów na relaks, a zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłości.

Podjęcie decyzji, które zawsze odkładałeś

Jest wysoce prawdopodobne, że w obecnej sytuacji martwisz się o swoją sytuację zawodową lub finansową. Jeśli robisz w życiu to, co kochasz, twoim zadaniem jest tylko skupić się na możliwych rozwiązaniach. Jeśli jednak od lat narzekałeś na swoją pracę i marzyłeś o zajęciu się czymś zupełnie innym, czyż nie jest to w końcu ten moment?

Nikt nie mówi, że początki będą usłane różami, ale właśnie teraz możesz zrobić pierwszy krok, układając w głowie plan na swoją przyszłość.

Trening wdzięczności

Odebranie ci wszelkich dobrodziejstw, które do tej pory brałeś za pewnik, potrafi pięknie rozwinąć odczuwanie wdzięczności. Prawdopodobnie dopiero teraz doceniasz wiele rzeczy, które jeszcze niedawno wydawały ci się oczywiste. Masz szansę zmienić swój sposób myślenia i zastosować trening wdzięczności. Nie tylko uzmysłowić sobie jak wiele miałeś, ale skupić się na tym, za co codziennie możesz podziękować.

Nie czekaj, aż wróci normalność i będziesz się z tego cieszyć. Staraj się cieszyć tym, co masz w tej chwili. Choć może wydawać się to trudne, z pewnością nadal masz za co być wdzięcznym. Nie wierzysz? Jeśli masz gdzie mieszkać i co jeść, to jesteś w lepszej sytuacji, niż miliony ludzi na tym świecie.

REKLAMA

Odtwórz obraz z Muzeum Narodowym w Warszawie

Apartament dla singli z kotami

Niesamowite apartamenty dla singli z kotami