w

Wspieramy pszczoły. Milion kwiatów i pszczeli profil na Instagramie

REKLAMA

Polacy posadzili milion kwiatów dla pszczół. Inicjatywa ta ma ochronić te ważne dla człowieka owady przed wymarciem. Posadzone kwiaty mają przede wszystkim dostarczyć różnym gatunkom pszczół nektar i pyłek kwiatowy, którymi się żywią, jednocześnie zapylając odwiedzane rośliny.

REKLAMA

Życiodajne pszczoły

Pszczoły to owad niezwykle ważny dla człowieka, choć przez wielu nielubiany. Ich pracy ludzkość zawdzięcza 1/3 produkcji żywności. Odpowiadają one m.in. za to, że na Ziemi występuje ponad 4000 odmian warzyw. Bez tych pożytecznych owadów wiele gatunków roślin nie mogłoby się rozmnażać, przez co całkowicie byłyby wyeliminowane z ekosystemu. Mimo dużego znaczenia pszczół w produkcji żywności, to od kilku już lat okazuje się, że brakuje miejsca, w którym mogłyby zdobywać pożywienie, rozmnażać się, bezpiecznie żyć. W dużej mierze wynika to ze szkodliwej działalności człowieka. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej inicjatyw mających poprawić warunki życia pszczół.

Fot. unsplash.com

Milion kwiatów dla pszczół

Jedną z inicjatyw mających na celu poprawę bytu polskich pszczół jest akcja sadzenia miliona kwiatów przyjaznych owadom. Inicjatorem akcji jest firma Kujawski. W akcję włączyły się władze samorządowe, organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne i wychowawcze, instytucje edukacji przyrodniczej, parki narodowe i krajobrazowe, a także muzea.  W ramach inicjatywy powstało 70 tys. miejsc przyjaznych pszczołom w całej Polsce. W tym roku akcja nasadzania kwiatów odbędzie się po raz 10.

REKLAMA

REKLAMA
View this post on Instagram

Today is a special day for me, it's World Bee Day and I’m very happy and proud to celebrate it with @guerlain. This date reminds us how essential bees are for the preservation of biodiversity. Bearing witnesses to our times and at-risk, bees play an essential role in the pollination necessary for plant reproduction. It is essential that we ensure their preservation which guarantees the food security of our planet. @guerlain is committed for 10 years to bees and have dedicated meaningful partnerships to protect them. So thank you for your amazing commitment to my kind! Discover more about Guerlain’s sustainable commitment on their website via our dedicated #WorldBeeDay story.

A post shared by B. (@bee_nfluencer) on

Internetowa pszczoła zbiera fundusze

O ochronie pszczół dużo mówią też media społecznościowe. Jednym z profili, który aktywnie walczy o lepszy byt owadów, jest @bee-nfluncer. Profil ma już ponad 300 tys. obserwujących na Instagramie. Konto istnieje od prawie roku. Obserwujący je mogą zobaczyć, jak spędza czas wyjątkowo utalentowana pszczoła. Na profilu pojawiają się selfi pszczół na tle wieży Eiffla czy też fotki przy basenie i w lustrze. Wszystkie dochody wygenerowane przez to konto przeznaczone są na pomoc wymierającym pszczelim rodziną. Profil prowadzony jest przez Foundation de France.

Źródło: noizz.pl/

Zdjęcie główne: unsplash.com

REKLAMA

 

Wszystkie części Harrego Pottera już na Netflix! Obejrzysz?

Wirtualne podróże. Odwiedź Indie, Peru i Wielką Brytanię z salonowej kanapy