w

Jak poznać nowych ludzi: poszerzanie grona znajomych krok po kroku

Szukasz pomysłów, jak poznać nowych ludzi? Nie ma w tym nic dziwnego i nie jest to w żadnym wypadku powodem do żartów. Nie zawsze udaje się utrzymać znajomości zawiązane w szkolnej ławie, a koleje życia nierzadko sprawiają, że nasze grono towarzyskie zostaje mocno przerzedzone. Jeśli nie masz pomysłów na to, jak zwalczyć samotność i wzbogacić swoje relacje koleżeńskie, poniżej jest ich pod dostatkiem.

REKLAMA
jak poznać nowych ludzi
Fot. Pexels.com

Dlaczego dorosłym jest trudniej?

Kiedy sięgniesz pamięcią do czasów dzieciństwa i wczesnej dorosłości, na pewno zauważysz, jak na pewnych etapach mimochodem poznawało się mnóstwo nowych osób. Dziś nie pamiętasz już zapewne nazwiska co najmniej połowy z nich. W życiu dorosłym jednak pojawiają się schody i to nie przez utratę jakichś predyspozycji społecznych.

Problem tkwi w tym, że w przeszłości często zmienialiśmy nasze środowisko i z góry przydzielano nas do jakiejś grupy osób. Relacje koleżeńskie, zapraszanie się do domów, spędzanie razem wolnego czasu, było czymś naturalnym. Jako dorośli każdy ma swoje życie, rodzinę, pracę i coraz mniej czasu na kontakty czysto towarzyskie. Jeśli dodatkowo pracujemy w małej firmie lub na własny rachunek albo wyprowadzamy się do obcego miejsca, znacznie trudniej nam zbudować grono znajomych.

Jak poznać nowych ludzi krok po kroku

Na szczęście również dla osób dorosłych przewidzianych jest dużo możliwości zdobycia znajomych, a może i nawet przyjaciół. Jeśli zaczynasz kompletnie od zera, najprostszym sposobem będzie zapisanie się na jakiś kurs. Najlepszy będzie taki, który przewiduje interakcję z innymi osobami, np. kurs językowy, a jeszcze lepiej taneczny, który otwiera możliwość wspólnego chodzenia na tańce poza zajęciami. Alternatywnie możesz spróbować zaangażować się w działanie jakiejś instytucji w ramach wolontariatu.

jak zdobyć znajomych
Fot. Pexels.com

Inną opcją może być działanie w mediach społecznościowych. To prosta droga to nawiązania kontaktu z osobami o podobnych zainteresowaniach, mieszkających w pobliżu czy mających podobne potrzeby. Możesz spróbować samodzielnie coś zaproponować i stworzyć wokół własnej osoby/działalności społeczność.

Warto jednak rozejrzeć się dookoła i zacieśnić relacje z ludźmi, których znasz. Nawet pobieżne znajomości mogą przy odpowiedniej pracy i szczęściu przerodzić się w bliskie i ważne relacje. Wychodź częściej z inicjatywą, rozmawiaj i dopytuj, by inni odbierali Cię jako osobę otwartą na kontakty towarzyskie.

REKLAMA
wspólne zainteresowania w związku

Wspólne zainteresowania w związku – czy naprawdę są konieczne?

akceptacja partnera

Akceptacja partnera – jak znaleźć równowagę między zmianą a tolerancją?