w

Chcesz być szczęśliwa? Poznaj 5 zdań, które powinny na stałe zagościć w Twoich myślach

Psychologowie na całym świecie są zgodni co do tego, że nasze myśli mają wpływ na to, jak się czujemy. Koncentrowanie się na samych negatywach wprawia nas w podły nastrój, zaś przekształcenie myśli na pozytywne pozwala zauważyć nowe możliwości.

REKLAMA

Jakie zdania powinnaś sobie powtarzać, jeśli dążysz do poczucia szczęścia?

fot.pixabay.com

Jestem wartościowa, bez względu na to, co mówią inni

Niezwykle ważnym aspektem poczucia spełnienia jest budowanie własnej wartości na podstawie swoich dokonań, a nie na podstawie tego, co myśli o nas otoczenie. Wytworzenie wewnętrznego przekonania, że jesteśmy wartościowi, pozwala sprawić, że nie przejmujemy się krytyką osób postronnych i nie ma ona większego wpływu na nasze działania.

Zasługuję na szacunek

Nigdy nie będziemy prawdziwie szczęśliwi, jeśli w głębi duszy będziemy mieć zakorzenione przekonanie, że nie zasługujemy na szacunek oraz na to, co najlepsze. Poczucie bycia gorszym sprawia bowiem, że pozwalamy traktować się w niewłaściwy sposób. Nie dopuszczamy również do siebie myśli o realizacji wielkich marzeń.

Jestem wdzięczna za to co mam

Wyzwalanie w sobie poczucia wdzięczności jest niezwykle silnym mechanizmem, który zwiększa naszą energię i pobudza do działania. Spojrzenie na otaczający świat i podziękowanie za wszystko, za co jesteśmy wdzięczni, potrafi diametralnie zmienić nasze nastroje i codzienną motywację.

Świat mi sprzyja

Istnieje wiele naukowych dowodów na to, że nastawienie ludzi ma wpływ na efekty ich działań. Powtarzanie negatywistycznych poglądów o tym, że świat jest niesprawiedliwy i złowrogi, przyciąga do naszego życia właśnie takie wydarzenia. Warto więc zaszczepić w sobie myśl, że świat nam sprzyja, a z pewnością przyczyni się to do wielu zmian i szczęśliwych zbiegów okoliczności.

Mam wpływ na swoje życie

Przekonanie, że wszystko co dzieje się wokół jest od nas niezależne, potrafi mocno przytłoczyć. Mimo że na niektóre rzeczy naprawdę nie mamy wpływu, istnieje spora rzesza obszarów, w których ten wpływ ewidentnie istnieje. Zawsze należy więc kierować się myślą, że mamy duży wpływ na to, jak wygląda nasze życie. To od nas zależy bowiem co robimy, na jakich informacjach skupiamy swoją uwagę i co z tego wyciągamy.

REKLAMA
Kuchnie na przestrzeni lat

Jak ta sama kuchnia zmieniała się na przestrzeni lat. Niesamowite!

Samotność po wieloletnim związku. Jak stworzyć swój świat na nowo?