w

Pierwsza randka: pakiet porad, by zakończyła się sukcesem

Pierwsza randka to ważne wydarzenie, będące zwykle przyjemnym źródłem lekkiej adrenaliny. Chcemy się do niej przygotować jak najlepiej i mamy jej konkretne wyobrażenie. W tym wyobrażeniu, rzecz jasna, nie ma miejsca na błędy. Wszystko ma przebiegać perfekcyjnie, szczególnie jeśli osoba, z którą mamy się spotkać, bardzo nas interesuje. Oto zestaw uniwersalnych porad dla kobiet, które wybierają się na swoją pierwszą randkę.

REKLAMA
pierwsza randka
Fot. Pexels.com

Przygotowania na każdą ewentualność

Dla wielu kobiet najważniejszym etapem są przygotowania. W co się ubrać, gdzie się spotkać? Jeśli masz jakiś wpływ na miejsce randki, niech umożliwia ono swobodną rozmowę. Kino, teatr czy pub, w którym trzeba się przekrzykiwać, nie są dobrym pomysłem. Lokal gastronomiczny to dobry wybór, ale warto połączyć go ze spacerem (zróżnicowane otoczenie dostarcza bodźców i tematów do rozmów).

Nie ubieraj się zbyt odświętnie, szczególnie jeśli nie jesteś zaproszona na kolację w eleganckiej restauracji. Faceci lubią lekko nonszalancki styl, po którym widać, że jesteś swobodna i dobrze się czujesz w swoim ciele. Pamiętaj o wygodnych butach i lekkim makijażu.

Pierwsza randka w praktyce

Na spotkanie lepiej się nie spóźnić, ale nie ma powodu, żebyś przychodziła dużo wcześniej. Idealnie byłoby pojawić się zaraz po nim. Jeśli przyjeżdża po ciebie, niech zaczeka do 5 minut. Na wypadek spóźnienia od razu go poinformuj i zaproponuj coś, co zadośćuczyni mu czekanie.

pierwsza randka porady
Fot. Pexels.com

Podczas randki dużo się uśmiechaj. Opowiadaj o sobie tak, żeby go nie zanudzić, ale żeby też ująć go tym, że jesteś gotowa się przed nim otworzyć. Unikaj bardzo osobistych, ciężkich zwierzeń, a postaw na anegdoty. Zadawaj mu pytania, szukaj punktów wspólnych i okazuj zainteresowanie.

Zakończenie też jest ważne

Jeśli z jakichś powodów nie ciągnie was do siebie, a rozmowy się nie kleją, obojgu przyniesie ulgę, jeśli nie będziesz przedłużać spotkania, a jednocześnie nie zrobisz wrażenia rozczarowanej.

Zakładając jednak, że randka przebiegła pomyślnie, na koniec pożegnaj się, np. całusem w policzek, jeśli liczysz na kolejne spotkania. Zamiast od razu proponować kolejną randkę, w drodze do domu napisz wiadomość: podziękuj i powiedz, że świetnie się bawiłaś. To wystarczająco zachęci do ponownego podjęcia tematu, jeśli zainteresowanie pojawiło się też po drugiej stronie.

REKLAMA
zasady udanego związku

4 zasady udanego związku, o których musisz pamiętać

Biżuteria wiktoriańska – wyróżnij się z tłumu