w

5 sprawdzonych sposobów, aby przetrwać trudny czas

Światowe zawirowania i diametralne zmiany dotyczące codziennego funkcjonowania mogą przytłoczyć każdego. Lęk i strach, które pojawiają się w odpowiedzi na poczucie zagrożenia, zaburzają psychiczną równowagę i bywają źródłem wielu dolegliwości.

REKLAMA

Jak nie pozwolić, żeby negatywne emocje zawładnęły twoim postępowaniem? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Fot. Unsplash.com

Afirmacje

Afirmacje to pozytywne twierdzenia na temat siebie i świata, które można powtarzać zarówno na głos, jak i w myślach. Zapewne nie raz je stosowałeś lub stosujesz do tej pory, nie nazywając ich w ten sposób. Oprócz popularnych zdań typu „wszystko będzie dobrze”, warto dodać kilka sentencji, które będą odnosić się bezpośrednio do ciebie.

Możesz powtarzać jak mantrę „wiem, że przetrwam ten czas” lub „z każdym dniem coraz lepiej panuje nad swoimi emocjami”. Uwierz w swoje afirmacje, a poznasz ich moc.

Wizualizacje

Wizualizowanie, czyli wyobrażanie sobie określonych miejsc lub wydarzeń to niezwykły sposób na wyzwolenie w sobie pozytywnych emocji. Oczami wyobraźni możesz znaleźć się w kojącym duszę miejscu lub doświadczyć szczęśliwych wydarzeń, na które czekasz. Przepełniona emocjami wizualizacja daje podobny zastrzyk energii dla ciała jak realne wydarzenie.

Troska o siebie

Kiedy jesteś w stresie twoje ciało zaczyna gorzej funkcjonować. Możesz źle sypiać, odczuwać bóle żołądka lub chodzić mocno poddenerwowany. Dlatego tak ważne jest, aby w trudnym czasie szczególnie zadbać o siebie. Zwracaj uwagę na to co jesz, wysypiaj się, zrezygnuj z używek. Otaczaj swoje ciało miłością i troską, a twoje samopoczucie będzie lepsze.

Relaksująca muzyka

Znajdź nieco czasu na słuchanie relaksacyjnej muzyki lub po prostu takiej, która od zawsze wprawiała cię w dobry nastrój. Pobądź chwilę ze sobą, wsłuchaj się w melodię i przez chwilę nie myśl o tym, co cię otacza.

Plany na przyszłość

Mimo przeżywania trudnego czasu staraj się nie tworzyć czarnych scenariuszy. Wręcz przeciwnie, pozwól sobie uwierzyć, że to tylko tymczasowe zawirowania. Spójrz optymistycznie w przyszłość i zacznij planować co zrobisz, gdy już wszystko będzie w porządku. Wizja tych planów da ci motywację i przywróci uśmiech na twojej twarzy.

REKLAMA
8

Papierowe pejzaże miejskie wyglądające jak obrazy olejne!

Matka Ziemia

Matka Ziemia odpoczywa – niezwykła grafika zrobiła furorę w sieci!