w

Rozterki singielki: życie w pojedynkę to wyrok czy wybór?

Niektórzy im współczują, inni – zazdroszczą. Singielki, im dłużej pozostają w tym stanie, mogą nie mieć łatwego życia. Rodzina często wywiera na nich presję, postrzegając związek jako jedyną drogę do ustabilizowania się. Zamężne kobiety widzą w nich zagrożenie dla własnych relacji. Czym tak naprawdę jest życie w pojedynkę, czy warto je oceniać, a jeśli tak – to jak?

REKLAMA
życie singielki
Fot. Pexels.com

Dlaczego jestem sama?

Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego współczesna kobieta może być singielką. O ile nierzadko mężczyźni upatrują w stałym związku źródła ograniczeń, o tyle kobiety na ogół nie sięgają po ten argument.

Najczęściej po prostu nie udało im się spotkać odpowiedniego partnera. Może to być oczywiście spowodowane nierealnymi wyobrażeniami i wysokimi wymaganiami, ale też rozczarowaniami z przeszłości.

Naturalnie, dla niektórych kobiet bycie z stałym związku to po prostu nie jest życiowy cel. Czerpią radość z bardziej powierzchownych relacji, nie szukając na siłę tego jedynego.

Dla jednych wyrok, dla innych wybór

Bycie singielką z wyboru wcale nie musi oznaczać odrzucania możliwości nawiązania stałej, poważnej relacji. To raczej świadomość tego, co czyni kobietę szczęśliwą. To decyzja, że tylko satysfakcjonujące relacje mogą zmienić ten stan, a życie w pojedynkę jest czymś kompletnym.

szczęśliwe singielki
Fot. Pexels.com

Niektóre kobiety opiszą siebie jednak nie jako singielki, lecz osoby samotne. Samotność im doskwiera, a jednocześnie czują, że nie mają na nią wpływu. Upatrują przyczyn w różnych okolicznościach, które skazały je na życie bez partnera.

Czy singielki mogą być szczęśliwe?

Kobieta, która nie ma partnera, wcale nie musi robić sobie listy zalet bycia singielką, żeby być szczęśliwa. Nie musi porównywać się do „zajętych” koleżanek, by podkreślać różnice w ich stylu życia. Mówiąc wprost: singielka nie ma powodu być szczęśliwa wyłącznie z faktu bycia singielką.

Istotą jest to, by czuć się dobrze sama ze sobą, by wiedzieć, że źródłem szczęścia nie musi być związek. Taka kobieta nie będzie obarczała losu o stan swoich relacji, a życie solo stanie się naprawdę jej wyborem, podobnie jak życie z kimś. Tylko jako spełniona osoba będzie w stanie stworzyć związek, który nie przysporzy jej rozczarowań.

REKLAMA
jak walczyć ze stresem

Jak walczyć ze stresem czyli o trzymaniu nerwów na wodzy

czego szukają mężczyźni w związku

Czego szukają mężczyźni w związku, a czego kobiety? 6 rzeczy