w

Czego szukają mężczyźni w związku, a czego kobiety? 6 rzeczy

Mężczyźni i kobiety mają różne potrzeby w związku i odmienne oczekiwania wobec partnera lub partnerki. To, czy drugiej osobie uda się wyjść naprzeciw tym potrzebom i oczekiwaniom, decyduje w dużej mierze o sukcesie relacji. Dlatego właśnie warto mieć świadomość, czego mężczyźni szukają w związku – by lepiej ich rozumieć, oraz czego kobiety szukają w związku – by lepiej poznać samą siebie.

REKLAMA
czego szukają mężczyźni w związku
Fot. Pexels.com

Czego szukają mężczyźni w związku?

Przejdźmy od razu do listy 6 rzeczy, których mężczyźni szukają w związku. Niektórych mogłaś się zapewne spodziewać, ale inne być może cię zaskoczą…

 1. Seks – brzmi prawie jak stereotyp, ale seks to też sposób na bliskość, wykazanie się i zadbanie o partnerkę.
 2. Towarzystwo – w związku mężczyzna nie chce czuć się samotny, dlatego szuka partnerki w pełnym tego słowa znaczeniu.
 3. Przestrzeń – związek idealny to taki, w którym jest też miejsce dla własnej, osobistej przestrzeni, szanowanej przez drugą osobę.
 4. Przystań – dla mężczyzny związek jest źródłem komfortu i wsparcia. Jest jak stacja, w której może naładować baterie, by móc dalej działać.
 5. Akceptacja – mężczyzna oczekuje od partnerki tego, że przyjmie go takim, jaki jest, i nie będzie próbowała go na siłę zmieniać.
 6. Podziw – związek to sposób na to, by się wykazać i zostać za to docenionym, dlatego podziw jest dla mężczyzn ważnym komunikatem.

Czego kobiety szukają w związku?

czego szukają kobiety w związku
Fot. Pexels.com

Wydaje Ci się, że wiesz, czego szukasz w związku? A może niektóre z poniższych punktów sprawią, że trochę inaczej spojrzysz na swoje oczekiwania i relację, w której jesteś?

 1. Czułość – kobieta tak samo potrzebuje bliskości fizycznej, ale w związku ważnym aspektem jest dla niej czułość i troska jako przejaw miłości.
 2. Bezpieczeństwo – poczucie bezpieczeństwa i stabilności sprawiają, że dla kobiety związek przedstawia prawdziwą wartość w jej życiu.
 3. Zaradność – kobiety oczekują od mężczyzn zaradności, która dostarcza poczucia, że mają do czynienia z kimś, na kim można polegać.
 4. Szacunek – podstawą związku jest wzajemny szacunek, a kobieta oczekuje go dla swoich uczuć, roli, jaką odgrywa, i potrzeb.
 5. Wysłuchanie – mężczyzna powinien być też partnerem do rozmowy, ale takim, który będzie potrafił zwyczajnie wysłuchać, bez pouczania.
 6. Zauważanie – kobieta chce, by jej zasługi, ale też potrzeby były dostrzegane. Wysiłek, jaki mężczyzna w to wkłada, jest dla niej ważny.

REKLAMA
życie singielki

Rozterki singielki: życie w pojedynkę to wyrok czy wybór?

lęk przed bliskością

Jak pokonać lęk przed bliskością i dystans w związku? 5 sposobów