w

Wirtualne podróże. Odwiedź Indie, Peru i Wielką Brytanię z salonowej kanapy

Chociaż obecnie możliwość podróżowania jest znacznie ograniczona, to tegoroczne wakacje nie muszą być nudne! Okazuje się, że wymarzone widoki można oglądać nie tylko na zdjęciach z Instagrama. Internet w XXI wieku daje możliwość poznawania kultur, nowych miejsc, a nawet zażycia odrobiny adrenaliny bez wychodzenia z domu. Jakie miejsca można odwiedzić online? Lista jest naprawdę imponująca!

REKLAMA

Taj Mahal w Indiach

O tym, żeby zobaczyć Taj Mahal, marzy wiele osób. Dziś marzenie to może się spełnić i to bez wychodzenia z domu. Po Taj Mahal można odbyć wirtualny spacer. Po kompleksie pałacowym można spacerować przez kilka godzin i zobaczyć na pewno więcej niż na żywo. Taj Mahal to bowiem jedna z najbardziej obleganych atrakcji turystycznych Indii.

Cud Świata z Peru

Kolejną atrakcją, jaką można odwiedzić online, jest Machu Picchu – legendarne miasto Inków. Wirtualne zwiedzanie Machy Picchu dostępne jest za darmo. W czasie wędrówki można zobaczyć zielone góry, starożytne ruiny i cuda przyrody i to wszystko bez wychodzenia z domu.

Fot. pexels.com
Fot. pexels.com

Najpiękniejsze miasto Australii

Bez wychodzenia z domu zwiedzić można też Sydney, czyli jedno z najbardziej turystycznych miast Australii. Tutaj wirtualny spacer obejmuje transmisję online i dokładne obejrzenie słynnej Opera House oraz mostu nad zatoką Jackson.

Buckingham Palace, czyli siedziba rodziny królewskiej

W wirtualną podróż można wybrać się też do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Tam obowiązkowo trzeba odwiedzić Buckingham Palace. Jest to oficjalna londyńska rezydencja brytyjskiej rodziny królewskiej, a przy tym największy pałac królewski na świecie. Zwiedzając go online, można uniknąć długich kolejek i spokojnie obejrzeć liczne dzieła sztuki zgromadzone w królewskich wnętrzach.

Źródło: Google Arts & Culture

REKLAMA

Wspieramy pszczoły. Milion kwiatów i pszczeli profil na Instagramie

Szklana ścieżka na wysokości 1 403 metrów w Chinach. Widok przyprawia o zawrót głowy!