w

W centrum Londynu wyrośnie las

Centrum Londynu czeka niemała zmiana. Do 2030 londyńskie City ma zostać dzielnicą zero – emisyjną. W związku z tym planowane jest posadzenie 750 tys. m2 zieleni. Oznacza to, że w centrum jednego z największych europejskich miast powstanie prawdziwy las.

REKLAMA

Londyńskie City, czyli…

City of London jest historyczną dzielnicą finansową Wielkiej Brytanii. To tu znajduje się siedziba Giełdy Papierów Wartościowych i Banku Narodowego Anglii. W dzielnicy dominują nowoczesne biurowce, które łączą się z pozostałościami średniowiecznych uliczek. W historycznym centrum pracują i mieszkają zamożni Brytyjczycy. Nie brakuje tu eleganckich restauracji i barów, a także luksusowych butików. Okazało się, że powstać ma też las.

Fot: Mariano Mantel
Fot: Mariano Mantel

Wszystko przez założenie mówiące, że za 10 lat londyńskie City stanie się dzielnicą bez emisyjną. Aby to było możliwe, konieczne jest posadzenie nowych drzew na znacznym obszarze. Wyliczeń w tym zakresie dokonała firma JLL.

Naturalność węglowa – nowe założenie branży nieruchomości

Naturalność węglowa to nowe założenie, które narzuca sobie branża nieruchomości. Szczególnie ważne jest ono dla JLL, czyli najważniejszego operatora rynku nieruchomości na Wyspach. Marka od dawna wspiera inicjatywę World Green Building Council (GBC), która zakłada budowę budynków zeroemisyjnych. JLL zobowiązała się do promocji eko-idei i już pracuje nad modelami budynków wykorzystujących zużycie energii odnawialnej.

Zainteresowanie nieruchomościami neutralnymi środowiskowo jest coraz większe. Sprawia to, że zaplecze biurowe City ma zostać przebudowane. W ramach tej przebudowy mają powstać liczne tereny zielone.

Źródło: miasto2077.pl

REKLAMA
unsplash.com

Europejczycy przesiadają się na rowery

unsplash.com

Rozdają zestawy do założenia domowego ogródka