w

Polscy aktorzy czytają dzieciom na Instagramie

Czas społecznej kwarantanny jest trudny dla wszystkich. Szczególnie siwe znaki daje on rodzicom, którzy przez 24 godziny na dobę muszą najmłodszym zapewnić rozrywkę. Z pomocą postanowiły przyjść polskie gwiazdy. Połączyły one siły i codziennie na Instagramie czytają bajki na dobranoc najmłodszym. Do akcji #instanocek włączyły się polskie gwiazdy kina, telewizji i teatru.

REKLAMA

Czym są #instanocki?

#instanocki to społeczna akcja zapoczątkowana przez Joannę Koroniewską. Aktorka wraz z kolegami i koleżankami z branży codziennie na Instagramie o godzinie 19.00 czyta dzieciom bajkę na dobranoc. Bajki czytane są na żywo – aktorzy wykorzystują do tego opcję relacji na żywo, którą udostępnia Instagram.

View this post on Instagram

KOCHANI!! ? Mamy już nazwę dla naszego zwariowanego projektu- zapraszamy Was na INSTANOCKĘ!!!! Już o godz. 19.00 zapraszam WAS razem z @malgorzatakozuchowska_ – dzisiaj u MNIE- na LIVE’ie – na wspólne czytanie BAJEK, później będzie wujek @misiekkoterski i ciocie @adafijal @agnieszkamrozinskaofficial i @marzena_rogalska – będziemy Wam czytać do poduszki!!! Jutro pojawimy się w kolejnych INSTAdomach- czyli w relacjach LIVE- jutro u Cioci Malgosi!!! ???? Jest NAS coraz więcej!! WIEMY, że wczoraj część z Was podczas czytania zasnęła i liczymy dzisiaj na podobne skutki!!!! ???? Ściskamy razem z super, wciąż rosnącą w silę SUPER ekipą INSTANOCKI!!!! ???? @grazyna.wolszczak_official @joannamoro.official ORAZ @marta_jarczewska PIĘKNIE wczoraj NAS reprezentowały!!Połączyliśmy siły z kolejnymi ochotnikami- @marietazukowska @joannaracewicz !! ??? Im NAS będzie więcej tym lepiej! Do zobaczenia!! #instanocka #dobranocka #RAZEM #BEZgranic #bajkidladzieci #czytamy #ksiazki #bajkinadobranoc #aktorzy #dziennikarze #MYdlaWAS #?

A post shared by Joanna Koroniewska – Dowbor (@joannakoroniewska) on

Kogo można usłyszeć?

Do akcji czytania bajek na dobranoc na Instagramie włączyło się wiele znanych aktorów i aktorek. Akcje wsparli m.in. Małgorzata Kożuchowska, Misiek Koterski, Ada Fijał i Marzena Rogalska.

#przerwanabajke u Katarzyny Zielińskiej

Podobną akcję na Instagramie rozpoczęła Katarzyna Zielińska. Jej projekt na Instagramie można znaleźć pod hasztagiem #przerwanabajke. Aktorka do uczestnictwa w akcji namówiła Natalię Kukulską, Basię Kurdej – Szatan, Annę Dereszowską, Martę Żmudę – Trzebiatowską.

View this post on Instagram

Kochani, tak jak obiecałam, startuję a raczej startujemy z akcją dla wszystkich Rodziców, którzy chcą w tym teraz trudnym czasie odetchnąć w domu choć na chwilę od swoich pociech. Podzwoniłam po super ludziach i nawet chwili się nie wahali, żeby dołączyć do akcji❣️❣️❣️ Mela Koteluk, Natalka Kukulska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Ania Dereszowska, Basia Kurdej Szatan oraz rodzynek Michał Piróg❤️ Akcja nazywa się „W telefonie, na tablecie ciotka z wujkiem bajki plecie” Hasztag naszej akcji to #przerwanabajkę ❤️ We środę i w piątek między 15.30 a 19 będziemy na swoich instastory LIVE czytali bajki. Non stop. Co pół godziny zaczyna czytać inna osoba. Oto rozpiska godzinowa: 15.30 Mela Koteluk 16 Ania Dereszowska 16.30 Basia Kurdej 17 Michał Piróg 17.30 Natalka Kukulska 18 Marta Zmuda 18.30 Kasia Zielińska Każdy z nas wybrał sobie ukochane bajki. Rozpiskę tytułów znajdziecie w banerze, który umieszczam u góry. Wiem, że w tym trudnym czasie, każdy z nas potrzebuje chwili dla siebie. Rodzice, wystarczy ze włączycie nas na telefonie lub ipadzie, przygotujecie jakąś drobną przekąskę dla swoich maluchów, posadzicie je w wygodnym miejscu…. I ZROBIONE!!!! Zapraszamy do bajkowego kina! Dawka pozytywnych emocji murowana!!!! Do zobaczenia!!! Zapraszamy!!! Ps. Dziękuję wszystkim moim wspaniałym znajomym, którzy znaleźli czas na bajkowe wycieczki. Pati, dzięki za oprawę graficzną!!!! Kocham Was! #przerwanabajkę #zostańwdomu #zostajewdomu

A post shared by Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska) on

#przerwanabajke ma dać czas rodzicom, na odetchnięcie w domu od pociech. Bajki czytane są między 15.30 a 19.00 na Instastory poszczególnych aktorów. Co pół godziny zaczyna czytać nowa osoba, dzięki czemu bajki czytane są non stop. Tytuły czytanych książeczek wybierane są przez aktorów, a aktualny „rozkład jazdy” można znaleźć na profilu Katarzyny Zielińskiej.

Źródło: Instagram

REKLAMA

Samotność po wieloletnim związku. Jak stworzyć swój świat na nowo?

Alain Delon nienawidzi obecnej epoki, bo wszystko jest fałszywe i liczą się tylko pieniądze