w

Polscy aktorzy czytają dzieciom na Instagramie

Czas społecznej kwarantanny jest trudny dla wszystkich. Szczególnie siwe znaki daje on rodzicom, którzy przez 24 godziny na dobę muszą najmłodszym zapewnić rozrywkę. Z pomocą postanowiły przyjść polskie gwiazdy. Połączyły one siły i codziennie na Instagramie czytają bajki na dobranoc najmłodszym. Do akcji #instanocek włączyły się polskie gwiazdy kina, telewizji i teatru.

REKLAMA

Czym są #instanocki?

#instanocki to społeczna akcja zapoczątkowana przez Joannę Koroniewską. Aktorka wraz z kolegami i koleżankami z branży codziennie na Instagramie o godzinie 19.00 czyta dzieciom bajkę na dobranoc. Bajki czytane są na żywo – aktorzy wykorzystują do tego opcję relacji na żywo, którą udostępnia Instagram.

https://www.instagram.com/p/B94dIuVgkv1/

Kogo można usłyszeć?

Do akcji czytania bajek na dobranoc na Instagramie włączyło się wiele znanych aktorów i aktorek. Akcje wsparli m.in. Małgorzata Kożuchowska, Misiek Koterski, Ada Fijał i Marzena Rogalska.

#przerwanabajke u Katarzyny Zielińskiej

Podobną akcję na Instagramie rozpoczęła Katarzyna Zielińska. Jej projekt na Instagramie można znaleźć pod hasztagiem #przerwanabajke. Aktorka do uczestnictwa w akcji namówiła Natalię Kukulską, Basię Kurdej – Szatan, Annę Dereszowską, Martę Żmudę – Trzebiatowską.

https://www.instagram.com/p/B92F76Ph8oY/?utm_source=ig_embed

#przerwanabajke ma dać czas rodzicom, na odetchnięcie w domu od pociech. Bajki czytane są między 15.30 a 19.00 na Instastory poszczególnych aktorów. Co pół godziny zaczyna czytać nowa osoba, dzięki czemu bajki czytane są non stop. Tytuły czytanych książeczek wybierane są przez aktorów, a aktualny „rozkład jazdy” można znaleźć na profilu Katarzyny Zielińskiej.

Źródło: Instagram

REKLAMA

Samotność po wieloletnim związku. Jak stworzyć swój świat na nowo?

Alain Delon nienawidzi obecnej epoki, bo wszystko jest fałszywe i liczą się tylko pieniądze