w

Daj się polubić czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie

W życiu co chwila zdarzają się sytuacje, kiedy chcemy wywrzeć na kimś pozytywne wrażenie. Czy to randka, czy rozmowa o pracę, czy spotkanie po latach, a nawet wizyta w urzędzie, kiedy zależy nam na pomyślnym werdykcie. Mamy tylko chwilę, by dać się polubić i przekonać do siebie. Dowiedz się, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i czego unikać, by nie zmarnować tej szansy.

REKLAMA
jak zrobić dobre pierwsze wrażenie
Fot. Pexels.com

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Przede wszystkim nie należy się przesadnie stresować i przykładać do tego, żeby wypaść perfekcyjnie. Tracimy wówczas naturalność i swobodę, które odgrywają kluczową rolę. Aby zrobić dobre pierwsze wrażenie, warto zwrócić uwagę na poniższe aspekty:

Uśmiech – osoby o szczerym, neutralnym uśmiechu zawsze są lepiej postrzegane. Automatycznie przypisujemy im miłe usposobienie. Uśmiech pomoże ci też opanować nerwy, a też doda urody.

Spojrzenie i gesty – Twój rozmówca będzie lepiej Cię odbierał, jeśli utrzymasz kontakt wzrokowy. Nie bądź zbyt sztywna, ale też staraj się opanować przesadną, rozpraszającą gestykulację.

Mowa – staraj się mówić płynnie, wyraźnie i spokojnie. Zadawaj pytania i od czasu do czasu wtrącaj słowa, które potwierdzą, że uważnie słuchasz.

Strój – choć nie szata zdobi człowieka, strój jest istotny. Powinien być adekwatny do okazji, ale niezależnie od sytuacji ważne, by był schludny i dobrze leżał. Warto też zadbać o jakiś oryginalny detal.

Czego unikać, by nie wypaść gorzej?

pierwsze wrażenie
Fot. Pexels.com

Kiedy bardzo nam zależy na zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia, łatwo przedobrzyć. Na przykład dużo się mówi o szczerości – ta jednak ma swoje granice. Nie wyskakuj od razu z bardzo osobistymi wyznaniami i pokazuj wszystkich emocji na wierzchu. Jeśli masz gorszy dzień i trudno ci to ukryć, przełóż spotkanie (o ile to możliwe).

Nie ubieraj się zbyt ekstrawagancko, ale też uniform szarej myszki nie pozwoli Cię zapamiętać. Kiedy rozmawiasz, nie przerywaj i wpadaj w słowotok. Lepiej od razu się nie spoufalaj, bo nie wiesz, jak to zostanie odebrane. W dalszym ciągu obowiązują też podstawowe zasady savoir-vivre.

REKLAMA
stalking

Stalking – nie takie nowe zjawisko nagabywania i prześladowania

najgorsze typy facetów

Najgorsze typy facetów: 8, których musisz się wystrzegać