w

Jak sprawić, by facet się zaangażował w związek? 5 zasad

Między wami się układa: spotykanie się, lubicie ze sobą rozmawiać, spędzać razem czas, dogadujecie się w łóżku. Po pewnym czasie może jednak okazać się, że oczekujesz czegoś więcej, ale on zdaje się tego kompletnie nie zauważać. Jak sprawić, by facet się zaangażował, a jednocześnie nie zniechęcić go do siebie?

REKLAMA

Wbrew pozorom łatwo popełnić błąd i zwyczajnie możesz go wystraszyć. Istnieje jednak kilka zasad, które spowodują, że Twój partner otworzy się na rozwój waszego związku, a przy tym nie będzie uskarżał się na presję z Twojej strony.

jak sprawić by facet się zaangażował
Fot. Pexels.com

Dlaczego on nie chce wejść na kolejny etap?

Podczas gdy Ty masz przed oczami wizję wspólnego mieszkania, ślubu i planowania dzieci, on wydaje się zadowolony z aktualnego randkowania. Minęło kilka miesięcy, kilka lat, a Ty masz wrażenie, że wasz związek stoi w miejscu. Czy to oznacza, że Twój facet jest niedojrzały? A może nie traktuje Cię serio?

Jest wiele powodów, dla których Twój wybranek może nie być zainteresowany wejściem na kolejny etap, a te wyżej wymienione do nich należą. Ale istnieją też inne przyczyny:

  • Najczęściej facetowi jest dobrze tak, jak jest, nawet nie zauważa, że Ty na coś czekasz;
  • Facet może być skupiony na swojej karierze i nie myśleć o zakładaniu rodziny;
  • Partner ma złe doświadczenia z przeszłości i przez to ostrożnie się angażuje.

W większości przypadków nie należy jednak panikować. Przeczytaj poniższe porady.

Jak sprawić, by facet się zaangażował? 5 zasad

Weź sobie do serca te wskazówki, a zauważysz zmiany, sama przestaniesz odczuwać presję, a w najgorszym wypadku ostatecznie dowiesz się, na czym stoisz.

jak wejść na kolejny etap związku
Fot. Pexels.com
  1. Odpuść – poczujesz ulgę i przestaniesz wywierać nacisk, który nawet nieświadomie może zniechęcać faceta do rozwijania związku. Im bardziej pokazujesz, że jesteś zaangażowana, tym mniejsze zostawiasz mu pole do popisu.
  2. Wyjaśnij, na czym ci zależy – porozmawiaj z nim szczerze o swoich obawach, ale bez oskarżania. Po prostu podziel się swoimi odczuciami i pokaż, że chcesz poznać jego stanowisko. Czasami już na tym etapie może się okazać, że sytuacja wcale nie jest tak tragiczna, jak sądziłaś.
  3. Zachęć do współpracy – daj mu przestrzeń do tego, żeby się wykazał, i doceniaj go za to. W ten sposób chętniej się zaangażuje. Pozwól mu na więcej inicjatywy i pokaż, że jesteś z nim szczęśliwa.
  4. Bądź bratnią duszą – okazuj zrozumienie i zainteresowanie. Im lepiej on będzie się z Tobą czuł, tym więcej będzie chciał z Tobą przebywać i zacznie myśleć bardziej konkretnie o waszej przyszłości.
  5. Wprowadź na scenę konkurencję – ostatecznie, jeśli czujesz, że Twój facet stracił motywację do starania się o Ciebie, możesz wzbudzić w nim lekką zazdrość. To niekiedy błyskawiczny sposób na skłonienie do deklaracji.

REKLAMA

Związek z dużą różnicą wieku – czy ma szansę?

błędy w związku

Błędy w związku: 10, które popełniasz nieświadomie