w

Błędy w związku: 10, które popełniasz nieświadomie

Nikt nie chce celowo niszczyć swojego związku. Większość błędów, które popełniamy w relacji z partnerem, jest nie do końca uświadomiona lub bagatelizowana. Poznaj 10 cichych zabójców twojego związku czyli błędy popełniane przez Ciebie nieświadomie, a nawet w dobrej wierze.

REKLAMA
błędy w związku
Fot. Unsplash.com

5 błędów, których znaczenie bagatelizujesz

Zacznijmy od tych rzeczy, które zapewne sama byś wskazała jako błędy w związku. Mimo to i tak je popełniasz, bo masz wrażenie, że nie wpływają one aż tak na Twoją relację.

  1. Jesteś obrażalska – niby każdy może czasami strzelać fochy, ale nikt nie lubi tej cechy u innych. Uważaj na nią, bo ani się obejrzysz, a Twój facet może mieć po prostu dość.
  2. Wywierasz presję – chcesz, by wasz związek ewoluował w tempie, który Ty narzucasz, a nie potrafisz zaakceptować tego, że on też ma prawo o tym decydować w zgodzie ze sobą.
  3. Jesteś zazdrosna – zazdrością można umiejętnie się posługiwać, by pokazać, że ktoś nie jest Ci obojętny. Nadmierna zazdrość jest uciążliwa i prędzej popycha do zdrady.
  4. Naruszasz granice – za bardzo kontrolujesz, przekraczasz granice prywatności, nie chcesz, by Twój facet miał jakiekolwiek tajemnice i próbujesz wniknąć w każdy zakamarek jego świata.
  5. Nie doceniasz go, a oceniasz – facet bardzo nie lubi w kółko słuchać porad i Twoich ocen, za to z dużym prawdopodobieństwem brakuje mu docenienia za to, co robi.

5 kolejnych błędów, które popełniasz w dobrej wierze

błędy popełniane w związku
Fot. Pexels.com
  1. Traktujesz was jak jedność – wydaje Ci się, że związek powoduje, że „my” zastępuje „ja” i „ty”, i że właśnie to jest w nim piękne. A to tak naprawdę pierwszy krok do utraty własnej tożsamości.
  2. Jesteś w niego zapatrzona – robisz wszystko pod jego kątem, tak, by sprawić mu przyjemność. Ta nieustanna adoracja sprawia, że on z kolei zapomina, jak to jest starać się o Ciebie.
  3. Za bardzo słodzisz – pieszczotliwe słówka w niektórych kameralnych sytuacjach są miłe, ale ich nadużywanie zawsze i wszędzie jest infantylne i może stać się męczące.
  4. Chcesz, by był Twoją przyjaciółką – w relacji każdy ma swoją rolę. Możesz się świetnie dogadywać ze swoim facetem, ale nie traktuj go jak przyjaciółkę i nie oczekuj, że on w tę rolę z chęcią wejdzie.
  5. Nie pozwalasz mu zatęsknić – sądzisz, że powinniście przebywać jak najwięcej razem, a Twój facet nie ma szansy poczuć, jak to jest, gdy Ciebie nie ma. Nie odczuwa nigdy Twojego braku, a to może sprawić, że staniesz mu się obojętna.

REKLAMA
jak sprawić by facet się zaangażował

Jak sprawić, by facet się zaangażował w związek? 5 zasad

Miało być inaczej, też tego chciałam… Dlaczego nam nie wyszło? [LIST]