w

Co cenimy w facetach: 10 najważniejszych męskich cech

O gustach się nie dyskutuje, ale kiedy grupa kobiet wyobrazi sobie idealnego mężczyznę pod względem cech charakteru, okaże się, że ten obraz będzie całkiem spójny. Większość z nas w istocie docenia te same postawy i zachowania, to samo robi na nas pozytywne i silne wrażenie. Podsumujmy, co cenimy w facetach najbardziej i dlaczego właśnie te cechy odgrywają tak istotną rolę.

REKLAMA
co cenimy w facetach
Fot. Pexels.com

Co cenimy w facetach: 10 pożądanych cech

  1. Poczucie humoru – zdecydowana większość kobiet chce się z mężczyzną dobrze czuć i dobrze bawić, móc pośmiać i zrelaksować. Brak błyskotliwego poczucia humoru będzie postrzegane jako wada.
  2. Opiekuńczość – wiele kobiet wskaże tę cechę jako tę, która daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa.
  3. Ambicja – pracowitość, sięganie po kolejne sukcesy czy rozwój osobisty to coś, co zawsze robi na kobietach duże wrażenie.
  4. Pomysłowość – kobiety dobrze się czują z facetami, którzy są kreatywni i potrafią znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji.
  5. Zdecydowanie – stereotypowo to kobiety miewają problem z podejmowaniem decyzji. Niezdecydowanie często irytuje, w mężczyznach szczególnie.
  6. Opanowanie – jako że płeć piękna ma większą skłonność do emocjonalności i podatności na stres, cecha ta jest wyjątkowo ceniona u facetów.
  7. Empatia – uwadze kobiety na pewno nie umknie to, że jej partner jest empatyczny – wyrozumiały, potrafiący postawić się na jej miejscu.
  8. Komunikatywność – mężczyzna, który potrafi jasno wyrażać swoje uczucia, przemyślenia i potrzeby, zawsze tym zapunktuje.
  9. Czułość – choć wiele kobiet chce, by facet był silny i męski, to tak naprawdę jego czułość powoduje, że serce mięknie.
  10. Rodzinność – kobiety, które planują zakładanie rodziny, zwracają uwagę na to, jak mężczyzna zachowuje się wobec dzieci, a nawet własnych rodziców.

Dlaczego akurat to cenimy u mężczyzn najbardziej?

cechy które cenimy u mężczyzn
Fot. Pexels.com

Przede wszystkim dlatego, że są to cechy, które są nam niezbędne do stworzenia bliskiej więzi, opartej na zaufaniu. Kiedy kobieta czuje się z mężczyzną dobrze: bezpiecznie, zrelaksowana, on wprawia ją w dobry nastrój i daje wyraz swoich uczuć, widzi w nim kandydata na partnera na stałe. Powyższe cechy doskonale odpowiadają więc naszym naturalnym potrzebom i oczekiwaniom wobec relacji.

REKLAMA
rywalizacja w związku

Rywalizacja w związku – sprawdź, co ją powoduje i do czego to prowadzi

introwertyk i ekstrawertyk

Introwertyk i ekstrawertyk: jacy są i jak sobie radzą z codziennością?