Feromony damskie mają skłaniać mężczyzn do bycia przychylnym kobietom. Ich męska wersja istnieje na rynku od wielu lat. Te damskie pojawiły się stosunkowo niedawno. Czym dokładnie są i jak działają? Czy faktycznie są skuteczne?
Czym są feromony damskie i jak działają?
Feromony damskie to bezwonne związki chemicznie w naturalny sposób produkowane przez kobiecy organizm. Ich głównym zadaniem jest komunikacja niewerbalna. Ta ma służyć wzbudzeniu pociągu seksualnego i prowadzić do prokreacji.
Feromony to osobisty nośnik informacji o: stanie zdrowia, poziomie pociągu płciowego, otwartości na zbliżenia, kondycji organizmu i emocjach. Wykrywa się je za pomocą zmysłu węchu. Płeć przeciwna na skutek ich wyczucia może zmienić swoje zachowanie, nastawienie i poczuć wzmożoną pewność siebie.
Które feromony damskie są najskuteczniejsze?
Feromony damskie kryją w sobie moc przyciągania uwagi mężczyzn. Na rynku występuje pełna gama feromonów o zróżnicowanym działaniu. Substancjami najczęściej wykorzystywanymi są:
- androstenol lub androsteron – ich zadaniem jest prowokowanie podejmowania prób kontaktu wzrokowego przez mężczyzn;
- estratetraenol – dzięki niemu kobieta w oczach mężczyzny nabiera wdzięku i kobiecości;
- androstadienon – ma za zadnie poprawę samopoczucia, jak również zwiększenie pobudzenia seksualnego u mężczyzn.
Feromony syntetyczne z łatwością znajdziemy w kosmetykach i perfumach. Te jednak są drogie, a ich skuteczność nie zawsze wysoka.
Feromony domowym sposobem
Dobrą alternatywą dla feromonów damskich pozyskiwanych syntetycznie są te wyprodukowane sposobem domowym. W najprostszy sposób możemy je pozyskać na skutek destylacji własnego potu. Nie należy się jednak zrażać, ponieważ ten na skutek zabiegów chemicznych traci swój zapach.
Feromony sprawiają, że w oczach płci przeciwnej stajemy się atrakcyjniejsze i bardziej pociągające. Ich świadome wykorzystywanie daje wprost nieograniczone możliwości w kontaktach międzyludzkich!
źródło: mysli.pl/Justyna Redzik