w

Czy związek na odległość może mieć dobre rokowania?

Wydawałoby się, że obecne czasy bardzo sprzyjają relacjom na dystans. Możemy bez problemu się usłyszeć czy nawet zobaczyć, wymieniać setki wiadomości, a tanie i szybkie połączenia komunikacją pozwalają pokonywać regularnie nawet setki kilometrów, by spotkać się na żywo. Mimo to związek na odległość budzi nadal obawy. Zobaczmy, czy są rzeczywiście są one uzasadnione.

REKLAMA
związek na odległość
Fot. Pexels.com

Związek na odległość – zalety i wady

Właściwie to, czy przeważają zalety, czy wady związku na odległość, zależy od indywidualnych doświadczeń danej pary. Szczególnie cierpią rozbite rodziny, ale też niekiedy trudno jest wytrwać osobom, które nie zdążyły zbudować trwałej więzi. Samotność, brak zaufania i utrudnione budowanie wspólnego życia to główne wady tego rozwiązania.

Niektóre osoby jednak żyją w ciągłym ruchu i cenią sobie niezależność. Bycie w związku na odległość powoduje, że nie nudzą się drugą osobą i lepiej wykorzystują wspólnie spędzony czas. Utwierdzają się jednocześnie w przekonaniu, że ich związek trwa, bo więź jest naprawdę bardzo silna.

Co zrobić, by poprawić relację na odległość?

Przede wszystkim oboje musicie wypracować sobie swoje rozwiązania. Dystans nie może być podstawą do robienia sobie wyrzutów. Powinien wynikać ze zgody na taką, a nie inną sytuację oraz zaufanie do drugiej osoby.

relacja na odległość
Fot. Pexels.com

Określcie oboje swoje potrzeby i ustalcie sobie bardziej lub mniej precyzyjny harmonogram kontaktów i spotkań. Wyjaśnijcie też sobie, na jak długo przewidujecie takie rozwiązania. W ten sposób nikt nie będzie rozczarowany ani sfrustrowany.

Rokowania związku na dystans

Tak naprawdę dystans w dużej mierze tkwi w naszej głowie. Zupełnie inaczej działa na nas świadomość, że ktoś mieszka w tym samym mieście, ale możemy go widywać raz w tygodniu czy nawet rzadziej. Dlatego sama odległość nie musi być żadną przeszkodą.

Nie jest też tak, że związki na odległość są bardziej podatne na zdradę, za to na pewno bardziej na brak zaufania. Rokowania mogą być bardzo dobre pod warunkiem, że oboje w danym momencie akceptujemy rozwiązanie. Jednak niemal każdy taki związek przewiduje, że kiedyś ten dystans zniknie i na to trzeba się przygotować.

REKLAMA
Załamana matka

Wiem, że ja i twój syn cię nie obchodziliśmy. Ale muszę się zniżyć i napisać do ciebie, bo…

związek z obcokrajowcem

Związek z obcokrajowcem – jakie wyzwania przed nim stoją?