w ,

Pewna siebie od zaraz! Poznaj sekrety kobiet sukcesu

Pewność siebie to cecha szczególnie ceniona w obecnych czasach. Coraz częściej też ta zasada dotyczy również płci żeńskiej. Seksowna kobieta to ta, która zna swoją wartość, wie, czego chce i nie boi się mówić głośno, co myśli. Tego samego nie można powiedzieć o grzecznych, posłusznych dziewczynkach.

REKLAMA
jak być pewną siebie kobietą
Fot. Unsplash.com

Ale nie przejmuj się! Nie musisz wcale zmieniać swojego charakteru o 180 stopni i stać się drapieżną i bezwzględną bizneswoman. Poprawa pewności siebie służy przede wszystkim rozwojowi osobistemu i ma ci pomóc w życiu, a nie dostosowywać Cię na siłę do nowych standardów. Wszystko po to, by jej brak nie stanowił dla Ciebie przeszkody na drodze do osiągnięcia sukcesu!

Sekrety kobiet sukcesu

Jakie są zatem cechy, które stoją za sukcesem pewnych siebie kobiet?

Na pierwszym miejscu jest poczucie własnej wartości – takie, które pochodzi z wnętrza, a nie którego potwierdzenia szuka się wśród innych. To zdrowa świadomość tego, że mamy równe szanse i przynajmniej taką samą wartość jak wszyscy inni.

Żadna z kobiet sukcesu nie cieszyłaby się swoimi osiągnięciami, gdyby nie podejmowała wyzwań, nie rozwijała się i nie miała przekonania do swoich pomysłów. Ambicja i wiara we własne możliwości są niezbędnym motorem do odważnych i skutecznych działań.

Do tego potrzebna jest również asertywność, która pozwoli nam stawiać granice, odmawiać, gdy jest to konieczne i bronić własnych przekonań, jeśli mamy pewność, że są słuszne.

Na koniec, by nie zatracić się w tym wyścigu, potrzeba nam trochę pokory. Kobiety sukcesu ufają swoim ambicjom, ale nie tracą przy tym poczucia odpowiedzialności. Wiedzą, że solidne przygotowanie jest fundamentem pewności siebie.

Jak stać się pewną siebie kobietą?

Przede wszystkim pomyśl, że Twoja pewność siebie już w Tobie jest – nie musisz od nowa jej tworzyć, po prostu trzeba ją odkryć! Jak to zrobić? W pierwszej kolejności popracuj nad tym, by uświadomić sobie swoje mocne strony, zarówno w zakresie charakteru, jak i umiejętności, a nawet wyglądu. Zastanów się, jak możesz te aspekty podkreślić i wykorzystać.

Fot. Unsplash.com

Każdy ma jakieś ograniczenia, ale wiele z nich możemy spokojnie pokonać. Jeśli jest coś, co chciałabyś i możesz poprawić, a przy tym wiesz, że to pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie – zrób to. Nie ruszaj jednak w ślepy pościg za doskonałością, bo to samoakceptacja, a nie perfekcjonizm buduje pewność siebie.

Poszerzaj swoją strefę komfortu. Jeśli są sytuacje, które budzą Twój niepokój, a chcesz się w nich czuć swobodniej (np. wystąpienia publiczne czy rozmowy towarzyskie), trenuj je metodą małych kroków. Na początku będziesz się czuć nieswojo, ale im częściej będziesz się wystawiać na taką małą próbę, tym łatwiej będzie Ci się oswoić.

Na koniec warto zadbać o mowę ciała. Proste plecy, pewny chód, otwarte pozycje (luźne ręce, zamiast skrzyżowanych na piersi), a przede wszystkim uśmiech nie tylko spowodują, że inni będą Cię lepiej odbierać, ale i ty poczujesz się bardziej swobodna i pewna w tym, co robisz.

REKLAMA

Czy umiesz rozpoznać wampira emocjonalnego? Sprawdź, a potem go pożegnaj!

Czekał na nią kilka lat. Czy cierpliwość się opłaciła?