w

Przyjaciółka to największy skarb!

Kobiety o wiele częściej niż mężczyźni zawierają przyjaźnie. Dziewczynki od najmłodszych lat tworzą silne towarzyskie kręgi, a wspólne chodzenie nawet do toalety stało się kanwą niejednej anegdoty. Dlaczego warto mieć przyjaciółkę? Powodów jest wiele!

REKLAMA
przyjaciółki
fot.unsplash.com

Babskie rozmowy – dobre na problemy

Babskie wieczory, czy chociaż rozmowy przez telefon lub internet z przyjaciółką, mają naprawdę dużą terapeutyczną moc. Zwłaszcza, jeżeli chcesz opowiedzieć komuś o swoich problemach w związku czy kłopotach w relacjach z dziećmi. Przyjaciółki często są do ciebie podobne (mają podobne wykształcenie czy poglądy), więc mogą łatwiej niż partner wczuć się w twoją sytuację. W odróżnieniu od męża czy narzeczonego, nie dzielą z tobą na co dzień życia, więc na sytuację mogą spojrzeć z boku, na chłodno.

Chwila dla faceta

Bardzo dobrze, jeżeli partnerzy w związku wiele czasu spędzają razem i mają wspólne pasje. Mimo wszystko, jednak każdy czasem potrzebuje oddechu i odskoczni. Właśnie dlatego, od czasu do czasu warto wyjść gdzieś z przyjaciółkami, by twój facet miał okazję spotkać się ze swoimi kolegami.

Psychoterapia

Często już sam fakt, że powiesz komuś o swoich problemach, sprawia, że czujesz się lepiej. Z tego powodu dobrze mieć bliską osobę. To właśnie jej możesz się spokojnie i bezpiecznie zwierzyć. Oczywiście w poważnych kwestiach przyjaciółka nie zastąpi specjalisty, ale może chociaż pomóc ci w zmobilizowaniu się i pójściu po ekspercką terapię.

Na wszystkie tematy

To zwykle z kobietami łatwiej rozmawiać o intymnych problemach. Nawet najbardziej empatyczny maż czy partner nie będzie potrafił zrozumieć kwestii bólu menstruacyjnego, strachu przed niechcianą ciążą albo kłopotów z nietrzymaniem moczu. Swobodna, babska atmosfera sprzyja obalaniu tabu.

Przyjaciółka to skarb i powinien to zrozumieć także twój partner. Jeżeli za wszelką cenę odsuwa cię od przyjaciółek, zastanów się dobrze, czy aby na pewno nie chce cię osaczyć.

REKLAMA
tancerka

Zaczęło się niewinnie, a utknęłam w tym bagnie na lata

smutna kobieta

Kochana Babciu, przepraszam, za to co zrobiłam… Nie tak miało być [LIST]