w

Poniosło cię na zakupach? To może być objaw depresji!

Smutek, przygnębienie, brak sił oraz oczywiście spanie przez cały dzień w przyciemnym pokoju – być może, jak większość ludzi, dokładnie w taki sposób wyobrażasz sobie objawy depresji. A gdybyśmy ci powiedzieli, że choroba ta może objawiać się zupełnie inaczej – np. zakupowym szaleństwem?

REKLAMA
fot. unsplash.com

Oto 5 zupełnie nietypowych symptomów depresji.

Irytacja

Nie smutek, a złość. Nie przygnębienie, a wściekłość i chęć uderzania w szafki kuchenne ze zwielokrotnioną siłą. Tak, dokładnie w taki sposób może objawiać się depresja! Choć zazwyczaj kojarzymy ją właśnie ze smutkiem, czasem górę biorą inne emocje: wściekłość, irytacja, rozdrażnienie. Wszystko z powodu strachu przed tym, co dzieje się z organizmem, a także z powodu zaburzeń pracy neuroprzekaźników.

Błądzenie myślami

Każdemu może zdarzyć się po prostu zamyślić. Jeśli jednak już któryś raz łapiesz się na tym, że od godziny błądzisz myślami, a obowiązki zawodowe czekają, to może być to oznaka depresji. Tak właśnie wyglądają zaburzenia koncentracji uwagi.

Ryzykowne zachowania seksualne

Nie jest tak, że jednorazowy seks z nieznajomym jest objawem depresji. Jeśli jednak takie zachowania są dla ciebie nietypowe, a jednak występują coraz częściej – być może chodzi o coś poważniejszego niż zwykłą ochotę. Może dzięki takiemu zachowaniu chcesz poczuć zwykłą radość i przyjemność, które już jakiś czas temu zniknęły z twojego życia?

Zakupowe szaleństwo

W końcu mamy i zakupy. Poszalałaś? Trudno, zdarza się. Jeśli jednak wydałaś wszystkie miesięczne zarobki, nie masz oszczędności i w zasadzie to nie wiesz, co ci się stało… rozważ wizytę u specjalisty. Czasem nieracjonalne zachowania mają ukryć to, że źle nam w swojej zwyczajnej codzienności.

 

REKLAMA
Zaborcza teściowa

Maminsynek? Lepiej się z nim nie wiąż na stałe

Doceniłem Cię, gdy było już za późno. Spowiedź egoisty [LIST]