w

Nie tylko ślad szminki – oznaki zdrady, których lepiej nie ignorować

Kobiety podejrzewające swoich partnerów o romans w dzisiejszych czasach nie skupiają się już tak bardzo na dowodach rzeczowych. Nie szukają śladu szminki na kołnierzyku czy damskiego włosa na palcie. Wiedzą, że prawdziwe sekrety kryje telefon i osobisty komputer. Na jakie inne oznaki zdrady powinny zwrócić uwagę, stawiając pod znakiem zapytania wierność męża lub chłopaka?

REKLAMA
oznaki zdrady
Fot. Pexels.com

Romans a zmiana w relacjach

Oznaki zdrady możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to niepokojące zmiany w relacjach między wami. Druga to symptomy związane ze zmianą innych, codziennych zachowań.

Unika kontaktów intymnych lub wręcz przeciwnie: mężczyźni, którzy zdradzają, zmieniają swoje zachowania seksualne. Mogą zarówno unikać seksu, jak i (pod wpływem nowych bodźców) częściej go inicjować.

Odpracowuje brak czasu: partner będzie miał mniej czasu dla Ciebie z oczywistych powodów. Jeśli jednak dręczą go wyrzuty sumienia, będzie próbował odpracować grzeszki, np. niespodziewanymi upominkami.

Zmienia stosunek do ciebie: jeśli partner emocjonalnie dystansuje się do Ciebie z powodu zdrady, będzie rozdrażniony i rozkojarzony. Może unikać rozmów z Tobą, częściej się kłócić, krytykować Cię lub lekceważyć.

Symuluje bycie singlem: niekiedy mężczyzna nie tylko zdradza, ale też nie przyznaje się, że jest z kimś już w związku. Może np. unikać chodzenia z Tobą na wspólne imprezy, nie chcieć przedstawić Cię znajomym czy nawet ukryć wasze wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych.

Zewnętrzne oznaki zdrady

Jakie natomiast są pozostałe sygnały zdrady?

symptomy zdrady
Fot. Pixabay.com

Telefon i hasła: tajemnicze rozmowy przez telefon, intensywne czatowanie, nieodbieranie niektórych połączeń przy Tobie, kasowanie wiadomości, zmiana haseł na wszelkich możliwych sprzętach i kontach, do których miałaś dotychczas dostęp.

Dbałość o siebie: nikt nie lubi zaniedbanych facetów, ale każda kobieta chce, by jej wybranek starał się dla niej, a nie dla innej. Warto się zastanowić, dlaczego Twój facet nagle zrobił rewolucję w szafie, wylał na siebie flakon perfum i zaczął biegać codziennie na siłownię.

Zmiany przyzwyczajeń: każdy czasami zmienia swoje nawyki, ale jeśli Twój partner ciągle przestawia plany, wraca później z pracy, zapomina o codziennych obowiązkach, czy nagle wprowadza do domu nowe zwyczaje, można zastanawiać się, gdzie leży źródło tych zmian.

Wyjazdy: jeśli Twój facet Cię zdradza, musi stworzyć sobie warunki do spotkań. A te są najbardziej dogodne w czasie wyjazdów służbowych lub kiedy to Ty się gdzieś wybierasz, a on chętnie zostaje w domu.

Oczywiście wszystkie wspomniane tutaj oznaki zdrady łatwiej będzie dostrzec w okolicznościach regularnego romansu, bo to właśnie one zmuszają partnera do zmiany nawyków. Jednak w każdej sytuacji, czy w przypadku pojedynczej zdrady, czy dłuższej relacji, nadrzędny pozostaje jeden symptom: kłamstwo.

REKLAMA
jak odbudować miłość

Jak odbudować miłość? 4 sposoby na rozpalenie uczuć

osobowość narcystyczna

To ja, narcyz się nazywam – osobowość narcystyczna w pigułce