w

Jak odbudować miłość? 4 sposoby na rozpalenie uczuć

Mówi się, że przekonanie, że uczucia między partnerami będą zawsze na tym samym poziomie co na początku relacji, prowadzi tylko do rozczarowań. Bo przecież każdy, kto ma już za sobą jakieś doświadczenia w związku, nie łudzi się, że motylki w brzuchu, pożądanie i miłosne uniesienia będą trwały wiecznie.

REKLAMA

Z drugiej strony związek bez miłości wydaje się nie mieć większego sensu. Jak więc znaleźć złoty środek i, godząc się na transformację uczuć, umieć je podtrzymać tak, by czerpać satysfakcję z relacji?

jak odbudować miłość
Fot. Pexels.com

Kiedy trzeba odbudować miłość?

Na początku warto się zastanowić, po co i kiedy para powinna zacząć pracować nad odbudowaniem miłości. To uczucie jest trochę jak narkotyk – i to nie tylko metafora. Pod jego wpływem czujemy się doskonale, gdy nam go nagle zabraknie – borykamy się z zespołem odstawienia. Z czasem jednak nasz organizm się do niego przyzwyczaja.

Nie ma sensu walczyć o podtrzymanie na tym samym poziomie płomienia z początku relacji. Jeśli pamiętasz, jak się wtedy czułaś, na pewno zdajesz sobie sprawę, że choć to przyjemne, to uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jesteś rozproszona, nie możesz spać, nie umiesz właściwie oceniać rzeczywistości.

Miłość z natury ewoluuje i sztuką jest czerpanie szczęścia ze wszystkich jej faz – a każda z nich ma swoje piękne strony, które warto lepiej poznać. Jeśli w Twoim związku zaczął panować chłód i zobojętnienie, a przez głowę co raz przemyka myśl, że nie jest już tak jak dawniej – to znak, że należy zacząć intensywnie pracować nad odbudowaniem miłości.

Jak odbudować miłość w 4 krokach?

Zatem jak odbudować miłość? Kiedy wydaje się, że uczucie się wypala, wciąż jeszcze można je pobudzić, a najlepiej wykorzystać do tego 4 proste sposoby:

jak odbudować miłość w związku
Fot. Pexels.com
  1. Więcej rozmów i wspólnego czasu – Zadbajcie o jakość waszych rozmów i czasu spędzanego razem. Dzielcie się swoimi przeżyciami i przemyśleniami i zadawajcie pytania. Niech wspólny czas będzie jak najczęściej spędzany tak, by w przyszłości miło go wspominać.
  2. Więcej dotyku i kontaktu fizycznego – Inicjuj kontakt fizyczny i nie ignoruj, gdy ktoś robi to samo. Pocałunki, objęcia, a nawet siedzenie blisko siebie ociepla relacje i sprawia, że obie osoby czują się kochane i ważne dla siebie.
  3. Więcej dawania z siebie – Miłość można okazywać także za pomocą podarunków oraz przysług. To znów dowód uważności na potrzeby drugiej osoby, a także pokazanie, że się o niej myśli i chce się jej sprawić przyjemność.
  4. Więcej słownych dowodów miłości – Mówienie komplementów, składanie deklaracji czy słodkie słówka szeptane na ucho nie charakteryzują wyłącznie etapu randkowania. Sięganie po nie w późniejszych fazach związku pozwala obudzić emocje z przeszłości.

REKLAMA

Wykorzystaj energię planet

oznaki zdrady

Nie tylko ślad szminki – oznaki zdrady, których lepiej nie ignorować