w ,

Czy nieśmiałość do facetów trzeba pokonywać? Fakty i mity

Stereotypowo to mężczyźni chcą wiedzieć, jak pokonać nieśmiałość do kobiet. Z góry zakładamy, że przedstawicielki płci pięknej są w lepszej sytuacji, a nieśmiałość w ich przypadku może być niekiedy nawet uznana za walor.

REKLAMA

Jednak wiele kobiet wcale nie czuje się komfortowo ze swoją nieśmiałością w stosunku do płci przeciwnej. Obawiają się, że nieśmiałość odejmuje im atrakcyjności, nie pozwala dać się lepiej poznać i jasno wyrazić swoich intencji. Co zatem można zrobić? I czy te obawy są na pewno słuszne?

nieśmiałość do facetów
Fot. Pexels.com

Czy nieśmiałość do facetów jest przeszkodą?

Nie ma co bagatelizować problemu. Nieśmiałość nie musi być postrzegana jako wada, może jednak utrudniać wchodzenie w relacje i należy okazać temu zrozumienie. Część obaw związanych z nieśmiałością do facetów jest uzasadniona. W czym ta cecha może przeszkadzać? Skupmy się na faktach:

  • Nieśmiałość powoduje, że często trudniej nam wyrazić siebie, przez co mamy poczucie, że inni tak naprawdę dobrze nas nie znają. Nieśmiała dziewczyna może mieć wrażenie, że faceci przypinają jej łatkę kogoś, kim tak naprawdę nie jest.
  • Osoby nieśmiałe często są spięte, rzadziej się uśmiechają, a niekiedy ukrywają za murem niedostępności. Mogą robić wrażenie niesympatycznych, wręcz gburowatych. Faceci mogą nawet bać się takich kobiet, myląc ich nieśmiałość z wrogością.
  • Nieśmiałość utrudnia wyrażenie jasno własnych intencji. Taka dziewczyna może mieć problem z odmawianiem czy podejmowaniem decyzji, przez co w najgorszym wypadku może stać się ofiarą dużo bardziej agresywnej osobowości.

Jak pokonać nieśmiałość do facetów?

Jeśli źle się czujesz ze swoją nieśmiałością, podejmij proste kroki, które stopniowo pozwolą ci ją pokonać. Po pierwsze, częściej się uśmiechaj. Dzięki temu nie tylko będziesz lepiej odbierana przez innych, ale i sama przyjmiesz pozytywne nastawienie i się rozluźnisz. Po drugie, staraj się codziennie ćwiczyć zagajanie do facetów, np. zapytaj mężczyznę na ulicy o godzinę, ekspedienta w sklepie o to, gdzie znajdziesz jakiś produkt. To dobra rozgrzewka.

jak pokonać nieśmiałość do facetów
Fot. Pexels.com

Jeśli chodzi o kontakty damsko-męskie, zapewne boisz się, że powiesz coś głupiego albo w ogóle nie będziesz wiedziała, co powiedzieć. Opanuj sztukę zadawania pytań, by przerzucić ten ciężar na rozmówcę. Skup się na dobry początek na mowie ciała: wyprostuj plecy, patrz w oczy, uśmiechaj się i przytakuj. W kontaktach z facetami pomoże ci też korzystanie z mobilnych aplikacji do poznawania nowych osób. Jeśli rozmowa na żywo cię stresuje, nabierz pewności siebie w kontaktach korespondencyjnych.

A może lepiej ją zaakceptować?

Pamiętaj jednak, by nie mieć poczucia winy z powodu swojej nieśmiałości. Zmień wystarczająco dużo, by poczuć się komfortowo, ale nie staraj się być na siłę przebojowa. Mitem jest, że dziewczyny wygadane, głośne i czujące się jak ryba w wodzie w towarzystwie, są w oczach wszystkich facetów atrakcyjniejsze.

Wielu mężczyzn odbiera nieśmiałe dziewczyny jako tajemnicze, a przez to intrygujące. Z pierwszego akapitu wiesz też, że faceci sami borykają się często z nieśmiałością. Dziewczyna obdarowana tą samą cechą to dla nich wybawienie, bo łatwiej im się zwykle wtedy otworzyć i poprawić swoje poczucie własnej wartości.

REKLAMA
etapy związku

Przez te etapy przechodzi każdy związek. Na którym jest Twój?

Złamane serce kobiety

Byłam pewna, że nie wrócę do męża. Obiecałam Ci to, naprawdę Cię kochałam [LIST]