w

Kim dla niego jestem czyli świadomość miejsca w życiu partnera

Kobieta nierzadko miewa wątpliwości dotyczące tego, czy partner na pewno ją kocha, czy traktuje ją poważnie, czy mu się podoba. W głębi duszy chciałaby mieć pewność, kim dla niego tak naprawdę jest. Odpowiedź na to pytanie to nie tylko puste słowa – to zwrotna informacja, która ma wpływ na to, jak wygląda relacja. Jeśli więc i ty zadajesz sobie pytanie „Kim dla niego jestem?”, czytaj dalej.

REKLAMA
kim dla niego jestem
Fot. Pexels.com

Kim dla niego jestem?

Gdy twoja relacja z facetem nie jest do końca oficjalna, ale dobrze się między wami układa, masz prawo zastanawiać się, kim właściwie dla niego jesteś. To delikatny temat i nie chodzi o to, żeby kogoś od razu przestraszyć presją deklaracji.

Skup się przede wszystkim na sygnałach, jakie Ci wysyła. Dla większości facetów to właśnie one, a nie słowa są dowodem uczuć. Jeśli natomiast wiąże was poważniejszy związek, porozmawiaj szczerze z partnerem o tym, jak widzi waszą przyszłość. Zrób to jednak na luzie, bez stawiania oczekiwań.

Co mu się we mnie podoba?

Równie ważna jest świadomość tego, co partnerowi się w nas podoba, co w nas lubi. Z jednej strony wpływa to dobrze na samooceną, z drugiej mówi nam coś o jego preferencjach i o tym, jak nas odbiera. Jeśli w rozmowie z nim chcesz spróbować dowiedzieć się, co mu się w Tobie podoba, pamiętaj o jednej zasadzie.

Być może chcesz usłyszeć, że masz zgrabne nogi albo że uwielbia to, jak gotujesz. On niekoniecznie widzi w Tobie te same zalety, co Ty. Nie obrażaj się więc, ale zaakceptuj i doceń to, co Ci powie. To nie koncert życzeń, tylko faktyczna próba dowiedzenia się czegoś więcej.

W czym ta wiedza może mi pomóc?

czy mu się podobam
Fot. Pexels.com

Świadomość tego, kim jesteś dla swojego partnera i co mu się w Tobie podoba, może mieć w zasadzie tylko pozytywne skutki. Jeśli np. uświadamiasz sobie, że nie traktuje Cię on do końca poważnie albo nie zależy mu na tym, by lepiej Cię poznać, po prostu daj sobie z nim spokój. To najgorszy scenariusz, ale przynajmniej nie będziesz żyła złudzeniami.

Zdecydowanie częściej realizuje się scenariusz optymistyczny, w którym dzięki poznaniu percepcji Twojego partnera możesz utwierdzić się w przekonaniu, że łączy was silna więź. W ten sposób poprawi się poziom zaufania, intymności, ale i Twojego poczucia własnej wartości w związku.

REKLAMA

Takiego zwrotu wydarzeń na ślubie nie spodziewał się nikt

jak zaakceptować siebie i innych

Jak zaakceptować siebie i innych? O akceptacji i samoakceptacji