w

Elżbieta II – specjalistka od skandali?

Na świecie nie milkną echa po głośnym wywiadzie, którego Meghan i Harry, księżna i książę Sussexu, udzielili swojej przyjaciółce i zarazem gwieździe amerykańskiej telewizji – Oprah Winfrey. Portale plotkarskie rozgrzewają się do czerwoności, a rozmowę komentują nawet poważni publicyści.

REKLAMA

Choć może wydawać się, że występ Meghan i Harrego w telewizji wstrząśnie Rodziną Królewską, królowa Elżbieta nie do takich skandali musiała się przyzwyczaić. Poznajcie największe z nich.

Królowa Elżbieta
fot. Unsplash

„Cała rodzina ze smutkiem dowiedziała się, jak trudne były dla nich ostatnie lata” – przekazał Pałac Buckingham jako komentarz do kontrowersyjnych wypowiedzi królewskiego wnuka i jego żony. Prawda jest taka, że od lat 30. XX wieku takich smutnych informacji o Windsorach nie brakowało, a skandale to chleb powszedni Rodziny Królewskiej.

Król – skandalista

Edward VIII Windsor od wczesnego dzieciństwa miał opinię buntownika i oryginała. Walcząc na froncie I wojny światowej, wykazywał się teatralną wręcz odwagą i brakiem rozsądku. Bardziej od polityki interesowały go romanse, huczne imprezy i jazda konna. W 1930 roku młody monarcha spotkał ekscentryczną Bessie Wallis Simpson. Nie dość, że była Amerykanką, to jeszcze miała na koncie rozwód i w chwili poznania Edwarda była żoną przedsiębiorcy. Mimo to wuj Elżbiety II zakochał się bez pamięci i postanowił wdać się z nią w romans. Kobieta z taką przeszłością nie mogła stać się żoną brytyjskiego monarchy.

Wtedy stała się rzecz niespodziewana – Edward zrezygnował z korony. Abdykacja brytyjskiego monarchy dla rozkapryszonej rozwódki wywołała towarzyski skandal stulecia. Sam były król został czarną owcą, wyrzuconą poza rodzinny margines. Koniec końców, kilkanaście lat później, dzięki temu skandalowi korona przypadała królowej Elżbiecie.

Wstydliwe krewne

Dzięki serialowi „The Crown”, szeroka publiczność dowiedziała się o „ukrytych” kuzynkach królowej Elżbiety II. W 1941 roku Windsorowie, w trosce o nieskazitelny wizerunek rodziny, podjęli okrutną decyzję.  Na  jej mocy, dwie upośledzone umysłowo księżniczki – Katherine i Nerissa Bowes-Lyon (mające wówczas 15 i 22 lata) zostały w sekrecie umieszczone w szpitalu psychiatrycznym Earlswood. Tym zachowaniem podkreślili, że choroby psychiczne i niedorozwój młodych kobiet są  „niegodne” royalsów. Właśnie dlatego rodzina, na czele z ich własną matką, szwagierką Królowej Matki, całkowicie odcięła się od Katherine i Nerissy. Podobnie postąpiła królowa Elżbieta. Windsorowie woleli nawet rozpuścić plotkę o śmierci kobiet niż przyznać, że są w zakładzie dla obłąkanych, zdane na łaskę personelu.

fot: facebook.com/FYBmagazine

Krnąbrna księżniczka

Myślicie, że pijackie eskapady księcia Harrego zrobiły wrażenie na królowej Elżbiecie? Prawdopodobnie miała je w poważaniu. Dlaczego tak mogło być? Z pewnością do alkoholowych wybryków przyzwyczaiła ją bowiem jej własna młodsza siostra. Małgorzata od najmłodszych lat miała w nosie etykietę i konwenanse. Nałogowa palaczka i alkoholiczka, kochała towarzystwo mężczyzn. Niekoniecznie z resztą wolnych. Jej wielką miłością był żonaty oficer Royal Air Force – Peter Townsend. Choć zostawił dla niej rodzinę, królowa nie zgodziła się na ślub siostry z rozwodnikiem. Ostatecznie Małgorzata poślubiła fotografa – Antony’ego Armstrong-Jonesa.

Królewski małżonek – uczestnik orgii

Niewiele małżeństw wśród Widsorów można zaliczyć do udanych. Doświadczona relacjami z mężem jest także sama królowa Elżbieta. Jej mąż – książę Filip przez lata uważany był za jednego z największych playboyów wśród arystokratów. Uwielbiał szybkie romanse, drogie alkohole i samego siebie. Podobno nie przepuścił żadnej kobiecie, która wpadła mu w oko. Do łóżka zaciągnął nawet kuzynkę żony – księżniczkę Aleksandrę. Niektórzy biografowie twierdzą, że brał udział w legendarnych rzymskich sexparty i orgiach. Kochał chodzić nago i nierzadko został przyłapany przez paparazzi w dwuznacznych sytuacjach.

REKLAMA
osobowość narcystyczna

To ja, narcyz się nazywam – osobowość narcystyczna w pigułce

33-letnia Miss Germany to mama dwójki dzieci! Wyjątkowy konkurs w Niemczech