w

Związek z młodszym mężczyzną – relacja w cieniu tabu

Choć nasze postrzeganie różnych wariantów relacji partnerskich jest coraz bardziej akceptujące, to nadal trudno nam sobie poradzić z niektórymi „konfiguracjami”. Należy do nich właśnie związek z młodszym mężczyzną. Jest on przedmiotem dyskusji najczęściej w dwóch aspektach. Po pierwsze w analogii do relacji z młodszą kobietą, po drugie – w związku z bezlitosnymi stereotypami, jakie wokół niego krążą.

REKLAMA
związek z młodszym mężczyzną
Fot. Pexels.com

Czy różnica wieku ma znaczenie?

Łatwo trafić na sprawozdania z badań, które rzekomo wyliczają, jaka jest idealna różnica wieku między partnerami. Nie oszukujmy się: najbardziej powszechny pogląd głosi, że partnerzy powinni być w zbliżonym wieku (do 10 lat różnicy), a jeśli ktoś ma być starszy, to na pewno mężczyzna.

Z jednej strony wiemy, że z biologicznego punktu widzenia zwykle dużo łatwiej zostać starszym ojcem niż starszą matką. Z drugiej pokutuje tutaj opinia o późniejszym dojrzewaniu emocjonalnym młodych mężczyzn. Poza tym dojrzały wiek zawsze kojarzy się z większą odpowiedzialnością i opiekuńczością. A to wszystko przekłada się na opinię, że nie wypada umawiać się z młodszym facetem.

Związek z młodszym mężczyzną: zalety

Chcemy wierzyć, że kobiety marzą tylko o związku z rówieśnikiem lub starszym facetem. Ale tak nie jest! Młodszy mężczyzna, przez swoją atrakcyjność i energię, w przypadku wielu kobiet będzie bardziej przykuwał uwagę i budził pożądanie. A to nierzadko będzie przekładało się na bardzo satysfakcjonujące relacje intymne.

związek z młodszym facetem
Fot. Pexels.com

Poza tym należy pamiętać, że kobiety mają różne priorytety i mogą być na różnym etapie swojego życia. Nawet wciąż młoda kobieta, np. po rozwodzie, może chcieć na nowo ułożyć sobie życie z kimś młodszym, kto być może odczaruje poprzedni zawód miłosny.

Związek z młodszym facetem: wady

Związki z młodszymi mężczyznami nie są częstym zjawiskiem. Głównym czynnikiem, który negatywnie na nie wpływa, są stereotypy, którym nie każdy jest w stanie stawić czoła. Porównania do relacji matki z synem, teorie spiskowe o wykorzystaniu dla dóbr materialnych czy niewybredne komentarze dotyczące potrzeb seksualnych – trzeba nie lada odwagi, by z zimną krwią znieść takie przykrości.

Z pewnością im mniejsza różnica wieku, tym łatwiej przetrwać takiej relacji. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy związek może się zakończyć z różnych powodów. Stereotypy nie muszą stawać na przeszkodzie prawdziwemu uczuciu.

REKLAMA
wyobrażenie o związku

Błędne wyobrażenie o związku – do czego prowadzi?

smutna dziewczyna

Dopiero potem dowiedziałam się, że mój mąż od dawna kogoś ma