w

Jak słodzić, żeby nie przesłodzić? Komplementy dla mężczyzny

Choć Polacy mają wrodzony dar do stosowania fałszywej skromności w odpowiedzi na komplementy, to wcale nie oznacza, że nie lubią ich słuchać. I tyczy się to nie tylko kobiet, ale i facetów! Z jednej strony są przejawem sympatii i uznania, z drugiej – mogą stanowić także narzędzie perswazji. Jeśli wiesz, jakie są najlepsze komplementy dla mężczyzny i umiesz je wykorzystać, masz w rękach klucz do jego serca.

REKLAMA
komplementy dla mężczyzny
Fot. Pexels.com

Po co mężczyźnie komplementy?

Stereotypowo wyobrażamy sobie, że to głównie mężczyźni prawią komplementy kobietom. To wcale nie oznacza, że facet ich nie potrzebuje – wręcz przeciwnie! Partner dzięki nim czuje się doceniany i wyjątkowy, co staje się jego motorem do działania. Nawet w relacjach zawodowych mężczyzna bardzo pozytywnie odbierze miłe słowo od swojej koleżanki.

Faceci być może nie upominają się tak o komplementy, ale w gruncie rzeczy często im ich brakuje. Właśnie dlatego, że słyszą je rzadziej. Kiedy jednak już taki komplement padnie, ego mężczyzny rośnie, ale też czuje on większą więź z nadawcą miłego komentarza.

Jak mówić komplementy facetowi?

Mówiąc komplementy mężczyźnie, powinnaś być szczera, ale też uważać, by nie trafić w czuły punkt. Faceci oczekują, że zwrócisz uwagę przede wszystkim na te cechy ich wyglądu i charakteru, które świadczą o męskości, a więc muskulatura, siła czy zdecydowanie.

jak mówić komplementy mężczyźnie
Fot. Pexels.com

Postaw na komplementy spontaniczne w odpowiedzi na jego konkretne działania. To da mu poczucie, że udało mu się wykazać, a Ty go za to adekwatnie doceniasz. Kiedy starania nie idą na marne, chętniej je podejmujemy. Konsekwencją jest korzyść dla obojga!

Komplementy dla mężczyzny, które dopieszczą jego ego

Przejdźmy do kluczowego zagadnienia. Oto przykładowe komplementy dla mężczyzny, które mają szansę okazać się bardzo skuteczne w różnych sytuacjach:

  • „Podobają mi się twoje ramiona” – zwracaj uwagę na jego ciało;
  • „Uwielbiam twoje poczucie humoru!” – facet chce wiedzieć, że dobrze się z nim bawisz;
  • „Dobrze się przy tobie czuję” – mężczyzna cieszy się, że lubisz jego towarzystwo;
  • „Bałabym się o tej porze sama wracać” – facet chce, byś czuła się przy nim bezpiecznie;
  • „Ale to świetnie zrobiłeś!” – poczuje się doceniony za swoje działania;
  • „Pasuje ci ten strój” – mężczyźni tak samo jak kobiety chcą wiedzieć, że ich styl się podoba.

Jeśli do tego dodasz pozytywny komentarz związany z waszymi relacjami seksualnymi, będzie w siódmym niebie!

REKLAMA
smutna kobieta

Kochana Babciu, przepraszam, za to co zrobiłam… Nie tak miało być [LIST]

jak radzić sobie z porażkami

Jak radzić sobie z porażkami, by rosnąć w siłę? 5 zasad