w ,

„Między nami koniec” czyli jak zakończyć związek z… kochankiem

Wydawałoby się, że związek z kochankiem trudniej utrzymać niż zakończyć. Zwłaszcza, gdy mężczyzna jest żonaty, dylematem kobiety, z którą ma romans, jest to, czy zostawi w końcu dla niej żonę i przestaną się ukrywać.

REKLAMA

Istnieją jednak sytuacje, w których kobietę męczy bycie „tą drugą”, a jednocześnie nie widzi szans na zbudowanie związku. Wie, że jemu ten układ odpowiada i zdążył się do niego przyzwyczaić, ale ona ma poczucie, że traci życie na relację, która przestała jej dawać satysfakcję. Jeśli kobieta sama pozostaje w stałym związku, nie zaryzykuje go tak łatwo dla kogoś mało stabilnego.

jak zakończyć związek z kochankiem
Fot. Pexels.com

Zerwanie z kochankiem nie jest takie proste

Jak więc zakończyć związek z kochankiem? Czy wystarczy mu to oświadczyć? Jak już zostało wspomniane, obie strony się do siebie przyzwyczajają i do układu, na jaki się zdecydowały. Nawet jeśli relacja nie ma przyszłości, niełatwo z niej zrezygnować. Dodatkowym utrudnieniem może być np. wspólne miejsce pracy – częsta sceneria dla romansów.

Jeśli chcesz skutecznie zamknąć ten rozdział i zerwać z kochankiem, przygotuj się do tego psychicznie. Przemyśl dobrze (lub porozmawiaj o tym z zaufaną osobą) motywy, które doprowadziły cię do tej decyzji. Przyjmij, że robisz to dla swojego dobra.

rozstanie z kochankiem
Fot. Pexels.com

Spotkaj się z kochankiem w neutralnym miejscu i przedstaw swój punkt widzenia. Jeśli kategorycznie nie jesteś już zainteresowana związkiem z nim, nie dawaj się przekonać i nie rób złudnych nadziei. Zakomunikuj też, że wolisz, przynajmniej na pewien czas, całkowicie zerwać kontakty. Jeśli razem pracujecie i tak póki co pozostanie – ograniczcie interakcję do minimum.

Rozstanie z kochankiem… i co dalej?

Przede wszystkim zachowaj konsekwencję w nieutrzymywaniu z nim kontaktu. On może próbować się do ciebie dobijać, a Ciebie może kusić w chwilach słabości, by do niego zagadać. Unikaj również wchodzenia na jego profile w mediach społecznościowych. Usuń z widoku pamiątki związane z waszą relacją.

Podjęłaś tę decyzję, by zacząć żyć po swojemu – i właśnie to rób! Jeśli byłaś jednocześnie w stałym związku, skup się na jego naprawieniu i odbudowie lub także zakończ go, jeśli nie dawał Ci satysfakcji. Nie obawiaj się samotności i zamień ją na wolność. Spędzaj czas w sposób kreatywny i często umawiaj się z innymi ludźmi. Zobaczysz wkrótce, jak przyjemnie jest dostawać to, po co sięgasz, nie być na niczyjej łasce i przestać czekać na ławce rezerwowych.

REKLAMA
jak się pogodzić po kłótni

Sztuka rozejmu czyli jak się pogodzić z facetem po kłótni

smutny mężczyzna

Okiem mężczyzny: szczerze o tym, dlaczego zdradzamy