w

Jak odszukać swoją drugą połówkę?

Podobno ludzie są jak połówki pomarańczy i szczęśliwi stają się, kiedy spotkają drugą, idealnie pasującą do siebie połówkę owocu. Pozostaje jednak pytanie: gdzie ją znaleźć? Poszukiwania zapisanej w gwiazdach osoby nie są łatwe.

REKLAMA

W XXI wieku z pomocą przychodzą nowe technologie i nowoczesne formy randkowania.

Zakochana para zachód słońca
fot.Unspplash.com

Swatka z internetu

Dawniej ważną rolę w aranżowaniu par odgrywały swatki. W wielu kulturach kobiety dobierające partnerów istnieją i pracują do dziś. Na Zachodzie rolę swatek w dużej mierze przejęły aplikacje i serwisy randkowe. Jest ich wiele. Różnią się nieco wyglądem czy dostępnością, ale zasadę działania mają identyczną. Ich celem jest pokazanie profili osób, które swoimi zainteresowaniami, wiekiem czy wyglądem jak najlepiej pasują do wymagań, jakie stawiamy potencjalnemu partnerowi. Jak pokazują statystyki i dowodzą historie tysięcy par, algorytm programu radzi sobie całkiem dobrze jako e-swatka.

– Profil Marka był jednym z pierwszych, jakie podpowiedziała mi aplikacja – opowiada Ala. – Na zdjęciu mnie nie zachwycił, ale postanowiłam się odezwać. Wymieniliśmy kilka wiadomości. Potem umówiliśmy się na piwo. Po kilku wypadach na miasto, wiedziałam, że to była decyzja – podsumowuje.

Aplikacja do romansów

– Po paskudnym rozstaniu z chłopakiem, postanowiłam rzucić się w wir przelotnych romansów i seksu bez zobowiązań. Założyłam konto na Tinderze – wspomina Aga. – Spotkałam się z Bartkiem. Nie wyszło. A przynajmniej nie tak, jak planowałam. Zamiast bycia moim jednorazowym kochankiem, został moim mężem – śmieje się.

Szybkie randki

Gdzie można kogoś poznać, jeżeli czas studiów i beztroskich wypadów na miasto mamy za sobą? Zwłaszcza w pandemii trudno ot tak po prostu wyjść i poznać kogoś nowego. Na szczęście od lat funkcjonują tak zwane szybkie randki (w dobie covida w wersji on-line). Jak działa speed dating? Organizator wymyśla zwykle randkę tematyczną (fani książek, rowerzyści, wegetarianie, katolicy, kulturyści etc.).

Wywiad w 5 minut

Osoby, które wyrażą chęć uczestniczenia w takim wydarzeniu, mają zwykle kilka minut na rozmowę z innymi uczestnikami. Rozmowy odbywają się w cztery oczy. Na końcu, każda z osób biorących udział w randce zaznacza, z kim chciałabym spotkać się jeszcze raz. Osoby, których wybory się pokrywają, dostają na siebie namiary (telefon, mail etc.).

– Nie wierzyłam, że to może zadziałać, ale dałam się namówić przyjaciółce – opowiada Katarzyna. – Miałyśmy wspólnie iść na randkę dla fanów literatury fantastycznej. W ostatniej chwili okazało się, że nie ma miejsc i zgodziłyśmy się pójść na spotkanie dla miłośników dwóch kółek, choć nie lubimy rowerów – dodaje. – Tam poznałam Michała.

Do 2 razy sztuka

Strasznie się zakochał, ale ja po kilku randkach zaproponowałam mu przyjaźń. Przypadkiem spotkaliśmy się na mieście po kilku latach. Poszłam z nim na kolację. Przegadaliśmy całą noc. Potem normą stały się kolacje ze śniadaniami. W tym roku będziemy obchodzić trzecią rocznicę ślubu – śmieje się Katarzyna.

Gry i zabawy

W internecie można znaleźć tysiące serwisów do gier online. Popularne są nie tylko te z grami MMPORPG, ale także te, które pozwalają grać w wirtualną wersję lubianych gier analogowych. By móc się porozumiewać z innymi graczami, mają chat.

– Miałam zły moment w związku. Nie układało nam się, bo on zamiast spędzać ze mną czas, wolał grać w „WOW-a”. Żeby zająć sobie czymś innym głowę, zaczęłam grać w literaki – wyjawia Beata. – Bardzo często trafiałam na gracza, który nie tylko wymiatał, ale i bardzo dobrze nam się rozmawiało. Okazało się, że mieszka za granicą. Za pół roku był już w Polsce i zamieszkaliśmy razem. Jesteśmy razem 11 lat – podsumowuje.

REKLAMA

Przyjaźń z byłym – czy to możliwe i normalne?

smutna kobieta

Zawsze słyszałam, że siostra jest najładniejsza i najmądrzejsza. Bardzo to na mnie wpłynęło!