w

W Rio de Janeiro można zaadoptować psiaka online

W Brazylii społeczna kwarantanna dopiero startuje, jednak już dała we znaki mieszkańcom tego kraju. Aby walczyć z samotnością w czasie społecznego odizolowania, wiele osób decyduje się na adopcję psów ze schroniska. Mieszkańcy Rio de Janeiro od początku kwietnia adoptowali ponad 50 zwierząt. Okazuje się, że adopcja w tym trudnym czasie to przede wszystkim duża szansa dla zwierząt starszych.

Zamknięte schroniska

Polub nas na Facebooku     

Schroniska dla zwierząt w Brazylii są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Jednocześnie w czasie kwarantanny coraz więcej osób chce przygarnąć czworonożnego przyjaciela. Z racji tego, że nie mogą oni odwiedzić schroniska osobiście, to Rio de Janeiro zapewnia też dostawę zwierzaka prosto do domu. „Biorąc pod uwagę zasady izolacji społecznej, musieliśmy ograniczyć dostęp ludzi do schroniska, aby uniknąć zakażenia, dlatego wpadliśmy na pomysł, aby zabrać zwierzę do każdej osoby i przeprowadzić wszystkie wywiady za pośrednictwem mediów społecznościowych” – wyjaśnił podsekretarz stanu Rio ds. zwierząt Roberto de Paula.

Fot. unsplash.com

Jak wygląda adopcja online?

Polub nas na Facebooku     

Wszystkie formalności w tym wywiad z przyszłym właściciele przeprowadzony jest przez pracowników schroniska online. Na podstawie zebranych informacji identyfikują oni potrzeby i możliwości przyszłego właściciela i sugerują najlepsze zwierzę. Potem psiak jest zachipowany, zaszczepiony i dostarczony do domu nowego opiekuna.

Fot. unsplash.com

W ten właśnie sposób m.in. 28-letnia Luaira Paraízo Rodrigues Lourenço adoptowała swojego drugiego kota- Joao. Na nowy dom szansę otrzymała też 3-letnia suczka Szansa, która rok siedziała w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jej nowym opiekunem została Maria Fatima Corderi Marquers 73- letnia emerytowana pielęgniarka.

Źródło: reuters.com

Przypadek a wynalazki

Szklana ścieżka na wysokości 1 403 metrów w Chinach. Widok przyprawia o zawrót głowy!