w

Ogarnijcie się i nie zmieniajcie partnerów jak rękawiczki! [LIST]

Mam prawie 60 lat. Od prawie 40 jedną żonę. Nie, nasze małżeństwo to nie jest sielanka. Nie raz mieliśmy poważne kłótnie i kryzysy. Nigdy jednak nie pomyśleliśmy o rozstaniu. Trudne momenty rozpatrywaliśmy w kategoriach: na co trzeba zwrócić uwagę albo co puścić płazem. Tymczasem dzisiaj obserwuję młodych ludzi, którzy potrafią się ze sobą rozstać już po jednej kłótni. Czy naprawdę chcecie, aby tak to wyglądało?

REKLAMA
związek
Fot. Pexels.com

Trudne momenty to coś normalnego w związku

Młodzi, weźcie się w garść! Jeżeli chcecie z kimś stworzyć związek, to musicie pamiętać, że będą trudne momenty. Nie będziecie się ze sobą we wszystkim zgadzać. To po prostu tak nie działa! Związek to nauka kompromisu (nie mylić z poświęceniem) i odpuszczania. Tymczasem Wy bardzo często po jednym kryzysie stwierdzacie, że osoba, z którą się związaliście albo np. już wzięliście ślub, nie jest dla Was. Że na pewno gdzieś na świecie jest ktoś inny, kto bardziej będzie do Was pasował i z kim lepiej się dogadacie. Serio myślicie, że tak to działa? Oczywiście, życzę Wam tego byście spotkali kogoś, z kim stworzycie idealną relację, w którą nie będziecie musieli wkładać mnóstwa pracy i starań. Pytanie tylko – czy macie tyle czasu i siły, by kogoś takiego szukać? Coś Wam zdradzę – jest duże prawdopodobieństwo, że to Wam się nie uda.

Nie wyrzucajcie do kosza, tylko naprawiajcie

Nie zrozumcie mnie źle. Wcale nie chodzi o to, że macie tkwić na siłę w związkach, które nie dają Wam szczęścia i satysfakcji. Ale na Boga – nie kończcie swoich związków po jednej kłótni! Pracuję z młodymi ludźmi – co rusz, któryś rozwodzi się po 1-2 latach małżeństwa. Czy Wy w ogóle próbujecie to ratować? Czy Wy w ogóle ze sobą rozmawiacie? Dzisiaj macie do dyspozycji terapie dla par, psychologów, coachów – my tego nie mieliśmy, a mimo to nie wyrzucaliśmy do kosza i nie kupowaliśmy nowego. Naprawialiśmy.

Życzę Wam, Kochani Młodzi, więcej cierpliwości, więcej samozaparcia. Więcej wiary w to, że dana relacje może Wam się udać. Wiara czyni cuda. Pamiętajcie o tym!

Sprawdź także: Czy przyjaźń damsko męska istnieje? Dowody za i przeciw

REKLAMA
Zasmucona kobieta

Kochałam Twojego syna, ale zrozum, że nadal mam prawo do szczęścia [LIST]

Jak wydawać się pewnym siebie w pracy?