w

Ministerstwo Zdrowia apeluje o rozwagę

Ministerstwo Zdrowia w ostatnim czasie nagrało film mający na celu skłonienie obywateli naszego kraju do refleksji na temat panującej obecnie na świecie pandemii koronawirusa.

Mimo ciągłych rekordów, jeśli chodzi o liczbę osób zakażonych oraz liczbę zgonów pacjentów chorych na COVID-19, niektórzy obywatele naszego kraju nadal lekceważą obostrzenia, które zostały wprowadzone w związku z panującą epidemią.

Polub nas na Facebooku     

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się nagrać krótki film, który ma skłonić ludzi do refleksji oraz przemyśleń. Spot trwa 30 sekund i pokazuje nam młodych ludzi, którzy często lekceważą obostrzenia oraz niewłaściwie noszą maseczki. Resort podkreśla, że młodzi ludzie nie powinni lekceważyć koronawirusa, mimo tego, że zdaje im się, że on ich nie dotyczy, bo nie należą oni do największej grupy ryzyka. MZ jest zdania, że młodzież powinna pamiętać, że może wirusa przejść bezobjawowo i tym samym zarazić innych ludzi, którzy mogą być narażeni na znacznie gorsze konsekwencje, jeśli chodzi o zarażenie COVID-19.

W końcowym etapie filmu możemy zaobserwować, jak młody mężczyzna po spotkaniu z kolegami przed telewizorem trafia prosto do szpitala i ma założoną maseczkę tlenową. Napis „to którą maseczkę wolisz?” ma zmusić widzów do refleksji oraz zmiany swojego postępowania. Nagranie zostało udostępnione przez MZ w piątek 6 listopada i od tego czasu zostało obejrzane przez blisko 60 tysięcy internautów.

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Warszawiacy ratują kultową cukiernię! Długie kolejki po rurki z kremem

Te znaki zodiaku, nigdy nie powinny być razem. Na dłuższą metę nie będą się przyciągały.