w

Kurtyna do przytulania. Wzruszające spotkanie z babcią

Ostatni czas nie był najlepszy dla spotkań towarzyskich i rodzinnych. Tęsknoty nie zagłuszył nawet łatwy dostęp do internetowych komunikatorów. Na pomysł jak bezpiecznie spotkać się z rodziną wpadł Antony Cauvin. Stworzył on kurtynę do przytulania. Mężczyzna skonstruował ją, aby móc bezpiecznie przytulić swoją babcię. Video ze spotkania zamieściła na Facebooku żona Antony.

Z bezpiecznej odległości

W ostatnich miesiącach zaleceniem prawie wszystkich rządów krajowych było zachowanie bezpiecznej odległości i dystansu społecznego. W związku z tym wiele osób zrezygnowało z wizyt u rodziny. W takiej sytuacji znalazł się też 29-letni Brytyjczyk – Antony Cauvin. Mężczyzna jednak tęsknił za dziadkami. Choć czasem widywał ich w ogrodzie, to zgodnie z zaleceniami zachowywał odpowiedni dystans.  – „Zawsze byłem blisko z moimi dziadkami. Szczególnie brakowało mi po prostu przytulenia babci” – wyjaśnił Brytyjczyk.

Polub nas na Facebooku     

Kurtyna do przytulania

Z czasem jednak rozmowy z daleka nie wystarczyły młodemu Brytyjczykowi. Aby móc podejść bliżej, a jednocześnie nie narażać babci i dziadka Cauvin stworzył kurtynę do przytulania. Powstała ona z przeźroczystej zasłony prysznicowej, stelażu oraz plastikowych rękawic jednopalczastych.

Video z niezwykłego spotkania wnuka z babcią zostało nagrane przez żonę konstruktora. Brytyjska para opublikowała je na Facebooku. Widać na nim starszą kobietę, która podchodzi do kurtyny, wsuwa ręce w specjalne rękawy i w końcu bezpiecznie może przytulić swojego wnuka. Pomysł Antony’ego zyskał dużą aprobatę. W ciągu kilku dni film ze spotkania obejrzało prawie 5 milionów Internautów, równie wiele go udostępniło.

Polub nas na Facebooku     

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Miriam Cauvin

 

 

Zobacz niesamowite zdjęcia kosmosu!

Startuje pierwsze w Polsce kino samochodowe. Wybierzesz się na seans?